Ucuz ve güvenilir Windows 10 Retail Key nereden alınır?

Demonce

Hectopat
Makaleler
1
Eskiden KMSpico kullanıcısıydım. Neler yaptığını öğrenince hemen format attım bilgisayarıma fakat şimdi Windows'umu etkinleştirecek anahtar lazım. Ucuz ve güvenilir Retail Key nereden bulabilirim? Alanlar varsa aldıkları siteleri ve iletişimi nasıl yazarlarsa güzel olur.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (50).png
    Ekran Görüntüsü (50).png
    5,6 KB · Görüntüleme: 130
MAK olmaması daha iyi. MAK keyler genelde kurumsal şirketlere satılır. Örneğin ''A'' MAK keyi 1000 kez (sayı değişebilir) kullanılabilir. Bu MAK keyi 1000 kişiden fazla kişi kullanırsa key patlar, etkinleştirmeler kalkar. Bu durumda bu keye sınırsız denemez.

OEM'lerde ise tek bir kullanım hakkı vardır. Key kullanıldığı anda kullanılıyor olan anakarta gömülür.

Retail'lerde de birden fazla kullanım hakkı vardır. Keyi kullandığınız bilgisayarda etkinleşir. Siz sonra o keyi bilgisayarınızdan çıkartırsanız başka bilgisayarda tekrardan kullanabilirsiniz.

MAK olmaması daha iyi. MAK keyler genelde kurumsal şirketlere satılır. Örneğin ''A'' MAK keyi 1000 kez (sayı değişebilir) kullanılabilir. Bu MAK keyi 1000 kişiden fazla kişi kullanırsa key patlar, etkinleştirmeler kalkar. Bu durumda bu keye sınırsız denemez.

OEM'lerde ise tek bir kullanım hakkı vardır. Key kullanıldığı anda kullanılıyor olan anakarta gömülür.

Retail'lerde de birden fazla kullanım hakkı vardır. Keyi kullandığınız bilgisayarda etkinleşir. Siz sonra o keyi bilgisayarınızdan çıkartırsanız başka bilgisayarda tekrardan kullanabilirsiniz.
Retail key sadece aynı anda birden çok bilgisayarda kullanılamaz o halde. Doğru mu anladım hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı