Ucuz ve iyi performanslı sistem önerisi

APU nedir ? kısaca bahsedebilir misiniz ?
İşlemcinin içerisinde bulunan dahili ekran kartı.
Genellikle ucuz olurlar ve idarelik olarak kullanılırlar. AMD bu olaya çağ atlatıp GT1030-750Ti seviyesine kadar güçlü APU'lar üretmeyi başardı.
Ekran kartı almayıp bunları idarelik olarak tercih edebilirsiniz düşük bütçelerde.

İşlemcinin içerisinde bulunan dahili ekran kartı.
Genellikle ucuz olurlar ve idarelik olarak kullanılırlar. AMD bu olaya çağ atlatıp GT1030-750Ti seviyesine kadar güçlü APU'lar üretmeyi başardı.
Ekran kartı almayıp bunları idarelik olarak tercih edebilirsiniz düşük bütçelerde.
Teşekkür ederim.
Ekran kartı içermeyen işlemciyi kullanan sistemler diye biliyorum, çok ayrıntılı bilgim yok. Ancak temel mantığı böyle galiba :D
Bende pek bilmiyorum . Öğrenmeye çalışıyorum. 😁

APU nedir, kısaca bahsedebilir misiniz?
Icerisinde grafik islemci(GPU) bulunan islemcilere deniyor. Icinde bazen idarelik (Intel UHD serisi), bazen de oyun icin (Vega serisi) birimler bulunuyor. Ekran karti almak yerine tum islemler islemcide gerceklestiriliyor. Asiri iyi performans alamazsiniz fakat gunu kurtaracak kadar iyidirler.

Yaklaşık 3K falan.

Şu sistemde işlemcinin stoğu geldiğinde RAM'den iki adet alıp alabilirsiniz.

Monitör ve/veya çevre birimi istiyor musunuz?
9100F önermem artık, ölü işlemci ve soket.
APU nedir ? kısaca bahsedebilir misiniz ?
Ekran kartı, işlemci içinde. Kısacası hem ekran kartı, hem işlemci. iGPU barındıran işlemcilere denir.

Hocam bu sistem iyi performans verir.

Bence şu an karar vermek doğru olmaz. Şu an karar verdiğiniz 3K'lık sistem yaza kadar Allah bilir kaç TL olur.

Haklısın.
Hocam bu sistem iyi performans verir.
Teşekkür ederim

Geri
Yukarı