Ucuza Elbise Almak

AnadoluFPS

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar! Benim ciddi bir şekilde dolabım bom boş. Yakın zamanda elbise almayı planlıyorum. Yüklü bir miktarda kıyafet alıcağım için aileme yük olmayacak şekilde nasıl halledebilirim?

Pazardan alırsan 3 tanesi 10 liracılardan baya ucuza getirebilirsin diye düşünüyorum. Gerçi onların çoğu yazlık kıyafet satıyor ama 10 lira olmasada 15-20 liraya 3-4 tane kıyafet alabilirsin. Tabi ki kalitesi de düşecek ama hayatımda çok çok az kere (1 kere) mağazadan aldım. Aslında tam olarak almış sayılmam yani kendim için almış sayılmam. Pazara git-gel tanıdık veya güvenilir birkaç esnaf olunca kalitesine de inanmış oluyorsun zaten. Onun dışında sınıfta yılbaşı çekilişi yapıyorsanız belki sana hediye alacak olan arkadaşından çok pahalı olmayan bir kıyafet almasını isteyebilirsin.

Pazar çıkışı kıyafetler çokta kötü ama en ucuza getirebileceğim mağaza arıyorum. Evime yakın bir yerde De Facto firmansının fabrika satışı yaptığı yer var. Oraya bakmalıyım?

Şuanda yıl başı diye her yerde deli gibi indirim var oralara bakabilirsin. Pazardan 3 kıyafet alacağına bir tane orta veya iyi bir mağazadan 1 tane al bayağı gider. Ben 100 TL falan gömlek alıyorum veya pantolon tabi indirimlerle bu 70 TL kadar düşebiliyor 1-3 hatta 4 yıl biye giyebilirsin :) Ben eskiyince kuzenime veriyorum eskiyince dediğim yırtılınca falan değil küçülünce falan :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı