Ucuzdan pahalıya en iyi kulak üstü kulaklıklar

Tasarım ve malzemeleri aynı olup fiyatları farklı pahalı almaya gerek yok.
Her kulaklığa aynı sürücüyü koyup firmalar bu şekilde pazarlamıyor. Altında ciddi araştırma yatıyor ve ses konusu diğer teknolojiler gibi hafife alınacak bir şey değil. İşitsel farkı her insan kavrayamıyor ve herkesin müzik zevki farklı bununla ilgili Beats bile yaptıkları ürünlerin kimlere hitap ettiğini tam olarak kestiremiyor ve deneyip almaları gerektiğini söylüyor. Öte yandan bu işin sonu yok. Yani bir bilgisayar parçası veya başka bir malzeme hiç fark etmez bunun en iyisine ulaşmak aslında o kadar da zor değil. Ama iş sese gelince referans monitörleri referans kulaklıklarının sonu yok neredeyse. Belli bir seviyeden sonra da işler daha da zorlaşıyor. Binde üçlük fark için insanlar tonla para harcıyor. Kullanacağı mekanda ses sistemine özel referans oda yapıyor. Sadece aldım bağladım ve hazır demekle de bitmiyor.

Kulaklık tarafında ise buradaki önerilen her kulaklığın ses rengi farklı. Güçten ziyade verdiği tonları farklı. Mesela aynı şarkıyı farklı ses rengine göre üretim yapan iki firmanın kulaklığıyla test ederseniz rahatlıkla anlaşılır bir fark olduğunu görürsünüz. Bırakın tonlamayı bass veriş şekilleri bile farklı oluyor. Bazıları tahta gibi verirken Sennheiser gibi kulaklıklarda daha yayvan veriyor. Sırf bu bass farkı için bile seçimini buna göre yapacak bir çok insan var.

Ve buradaki tavsiyeleri ciddiye alacak kişiler de öyle en alt seviye Sony almaz. Düşük bütçe ile bileceği tek bir şey var o da kulak içi almanın daha mantıklı olması. Elindeki bütçeye göre en doğru kulaklığı seçmeye bakar. Sesi güçlü kaliteli demekle bitse keşke.

Iyi günler, AKG K-72 kulaklık almayı düşünüyorum 2.el hiç AKG kulaklık kullanmadım. What Hi-Fi'de 5 yıldız almış bu kulaklık ne dersiniz bu kulaklık için alınır mı? Paylaştığınız kulaklıklar arasında hiç AKG kulaklık göremedim.

Iyi günler, AKG K-72 kulaklık almayı düşünüyorum 2.el hiç AKG kulaklık kullanmadım. What Hi-Fi'de 5 yıldız almış bu kulaklık ne dersiniz bu kulaklık için alınır mı? Paylaştığınız kulaklıklar arasında hiç AKG kulaklık göremedim.

AKG muazzam bir ses markasıydı bir zamanlar. Şimdi ise Samsung tarafından katledildi yeni bir ürünlerini görürsen uzaklaş ama K72 gayet iyi bir üründür.

AKG muazzam bir ses markasıydı bir zamanlar. Şimdi ise Samsung tarafından katledildi yeni bir ürünlerini görürsen uzaklaş ama K72 gayet iyi bir üründür.
K72, K92 vs. gibi modelleri alınmaz. Bu yuzden koymadim listeye. Rezalet bir grafiği var.
AKG K712, K702, K612 PRO yok sadece K361 koydum çünkü cidden iyi bir kulakliktir K361 fiyatina gore. Tabi AKGye kotu demiyorum ama burada olmayan AKGler eski artık.

K72, K92 vs. gibi modelleri alınmaz. Bu yuzden koymadim listeye. Rezalet bir grafiği var.

AKG K712, K702, K612 PRO yok sadece K361 koydum çünkü cidden iyi bir kulakliktir K361 fiyatina gore. Tabi AKGye kotu demiyorum ama burada olmayan AKGler es

AKG K712, K702, K612 PRO yok sadece K361 koydum çünkü cidden iyi bir kulakliktir K361 fiyatina gore. Tabi AKGye kotu demiyorum ama burada olmayan AKGler eski artık.
Paylaştığınız kulaklıklardan açık diyaframlı olanlara bakmıştım akg k361 görememişim pardon.
Az önce sahibinden de gezerken 600 ohm AKG k240 kulaklığı denk geldim 600 ohm özel üretim olduğunu yazmış açıklamada elimde fiio k5 pro var bazı yabancı platformlarda bu amfi ile 600 ohm sürülebilir diyor bazı yerlerde zorlanabilir diyor sizin bir bilginiz var mi acaba bu konuda fiio ile bu cihazı sürebilirsem sahibine mesaj atmak istiyorum.
Ürünün linki: AKG K240 *600 OHM Monitor Black/Gold - AKG Kulaklık sahibinden.com'da - 980942557
Akg k240 alınır mı sizce ?

Bu aralar çok fazla kulaklık konusu açılıyor bu yüzden ben de benim en iyi olarak düşündüğüm kulaklıkları koyacağım. (Bütçe 500-5000TL arası)

Arkası açıklarla başlıyorum.

Not: Sadece linkleri göreceksiniz, ve o kulaklık ile ilgili düşüncemi yazacağım.

Oyun için HD668B daha çok öneriliyor ancak neredeyse birbirlerine yakınlar.

SR850'in şasi kalitesi, HD681'e göre daha iyi ve pedler daha rahat.

Görünüşe aldanmayın, altında canavar var. Ancak sub-bass çok yok.

Klasik müzik için en iyi kulaklık, biraz daha bass isteyenler SHP9600 düşünebilir. SHP9600'da biraz detay sıkıntısı var ancak bass duyuluyor. Pop şarkıları için alabilirsiniz.

İndirimde bu fiyata alabileceğiniz en iyi arkası açık kulaklık. Masa kadar düz ve detaylı. SHP9500 kadar geniş değil ama.

Arkası açık olmasına rağmen bas çok iyi iletiliyor, planar manyetiğe sağ olsun. Amfi gerekebilir. Kablo bazı modellerde kötü çıkabilir.

Bas severlerin kulaklığı. Geniş ses, boğuk olmayan bası ve tank gibi yapımı(Full metal).

Ve beyerdynamic. DT880 yarı-açık bir kulaklık ancak sub-bass korurken sahne ve dengeli sesi de beraberinde getiriyor. Amfi gerekli eğer 250OHM alacaksanız. Bu link 32ohm modeli.

Odyofil dünyasında benchmark kulaklığı. Geniş sahne, detay, tiz, dengeli ses. Özellikle klasik müzik için mükemmeldir. Amfi şart.

Sıra arkası kapalı kulaklıklarda.

Live SE!, Live!'e göre bence daha iyi. İnternette incelemeleri mevcut. Bas arttırılmış.

Bu fiyata değil tabii ki ancak daha düşük fiyata eriştiği zaman alabileceğiniz en iyi arkası kapalı bütçe performans kulaklıklarından biridir.

Ped dışında mükemmele yakın bir mix kulaklığıdır. Bas severler için iyidir.

Fiyat biraz daha düşerse alabileceğiniz en iyi arkası kapalıdır.

İndirime girdiği anda alırsanız, mükemmel bir seçim yapmış olursunuz. Stüdyo için çok iyi, müzik için de. 80OHM iş görür, 250OHM için amfi şart.

Şu anlık bu kadar.
Daha fazla düşünceleriniz var ise söyleyebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Oyun için kulaklık öneriniz var mı peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı