Udemy kursları üniversiteye kadar ne kadar faydalı?

Hacen

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar;
Her zaman benim de bir projem olsun, en azından üniversiteye kadar bir şeyler öğreneyim diye düşünmüşümdür. Şimdilerde biraz biraz yeterli ekipmanlarım olduğu için bir şeyler öğrenmek istiyorum. İlk projemi Unreal engine 4'ten yapmaya karar verdim ve Udemy üzerinden bir kurs satın aldım. Bu kursun faydası olur mu? Bana eğitimden sonra kendi başıma basit de olsa bir şeyler yapacak kadar bilgi verebilir mi? Bu bilgileri verebilecek bir kurs önerebilir misiniz? Kafam gerçekten çok karışık. Yardımcı olursanız sevinirim. :)

1- Udemy'den aldığınız kursların bir çoğunda kurs sonunda sertifika vardır. Onları CV'inizi renklendirmekte kullanabilirsiniz.
2-Unreal engine dediğiniz bir çeşit oyun yapım programı sanırım, o konuda cahil sayılırım fakat ileride yapmak istediğiniz alan ile ilgili ise neden olmasın. Öğrenir, kendinize bir meziyet daha eklersiniz.
3- En kötü senaryoda 30 günlük iadeniz var. Kursu alır, bir kaç seansına girersiniz beğenmezseniz iade edersiniz.

İngilizceniz varsa çok daha iyi kaynaklar bulabilirsiniz ancak boşa geçirdiğiniz zaman yerine Udemy üzerinden kurs almak çok etkili bence. Ben de Python kursu almıştım Udemy üzerinden ve bu kurs üzerine bir yazı da yazdım. İmzamdan ulaşabilirsiniz.

İngilizceniz varsa çok daha iyi kaynaklar bulabilirsiniz ancak boşa geçirdiğiniz zaman yerine Udemy üzerinden kurs almak çok etkili bence. Ben de Python kursu almıştım Udemy üzerinden ve bu kurs üzerine bir yazı da yazdım. İmzamdan ulaşabilirsiniz.
burayı da türkçe kaynaklar için deneyebilirsiniz, çok geniş yelpazeleri yok fakat vakit geçirmek için birebir. İşaret dili eğitimi aldım ben. Çok zevkliydi. Ayrıca İK uzman yardımcısı kursu mu ne var, ileride başvuru sürecinde iş veren tarafını anlamak ve haklarınızı bilmek için çok değerli bir kurs ve ikisi de ücretsizdi :)

burayı da türkçe kaynaklar için deneyebilirsiniz, çok geniş yelpazeleri yok fakat vakit geçirmek için birebir. İşaret dili eğitimi aldım ben. Çok zevkliydi. Ayrıca İK uzman yardımcısı kursu mu ne var, ileride başvuru sürecinde iş veren tarafını anlamak ve haklarınızı bilmek için çok değerli bir kurs ve ikisi de ücretsizdi :)

Burayı da eklemezsek olmaz :D.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak bunun için ayrı konu açmalı mıyım bilmiyorum. Aldığım kursta Photoshop CC kullanılıyordu fakat ben bu programı mecbur olmadıkça almak istemiyorum. Bu program gibi uygun fiyatlı veya bedava programlar var mı?

Geri
Yukarı