2500 TL Android TV Box önerisi

GadRego

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Yeni bir Android box arayışındayım. Şu an Xiaomi Mi TV stick 1. nesil kullanıyorum ve aşırı rahatsızım. Yeni cihazlara bakıyorum.

Cihaz ararken benim için önemli olan şey Netflix, Amazon, Disney Plus gibi servisleri 4K'da sıkıntısız oynatabilmesi.

Baktığım cihazların altta linklerini bırakıyorum. Sizce hangisini almayayım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bütçe: 2,500 TL.

Next Start 4K

Dreamstar Nova 4K

Mecool Km2 Plus 4K

Xiaomi Mi Box S 4K ( 2.Nesil )

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Yeni bir Android box arayışındayım. Şu an Xiaomi Mi TV stick 1. nesil kullanıyorum ve aşırı rahatsızım. Yeni cihazlara bakıyorum.

Cihaz ararken benim için önemli olan şey Netflix, Amazon, Disney Plus gibi servisleri 4K'da sıkıntısız oynatabilmesi.

Baktığım cihazların altta linklerini bırakıyorum. Sizce hangisini almayayım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Next Start 4K

Dreamstar Nova 4K

Mecool Km2 Plus 4K

Evimde Next ve Xiaomi var 2'si çok kasıyor alıp almamak sana kalmış.

Next Start 4K

Dreamstar Nova 4K

Mecool Km2 Plus 4K

Eğer Google Play olmaması sorun olmazsa akıcı, takılmayan bir arayüz arıyorsanız lisanslı olması sebebiyle Netflix, Disney, Amazon Prime video için en ideal cihaz bence Amazon Fire TV cihazları. Özelleştirilmiş bir Android olduğu için akıcılık, donma yapmaması ve kumandanın takılmadan kullanılabilmesini sağlamışlar.

Google hesabınızı Google Play üzerinden tanımlamanız gereken uygulamalar varsa onlar çalışmaz ama onların haricinde başka uygulamaları APK ile kurabilirsiniz.

Sahibinden üzerinden 2500'e veya altına son nesil Wifi 6E destekli 16GB kapasiteli Fire TV Stick 4K Max olanı açılmamış kutuda satanlar çok.

Ya da 2000 civarına yine açılmamış kutuda 8GB kapasiteli, Wifi 6 destekli olan modeli de kapalı kutu olarak satan satıcılardan alabilirsiniz.

Bu arada ben Fire TV Stick 4K (Max değil ve 2019 model sanırım) kullanıyorum uzun süredir. Netflix, Disney, Amazon Prime Video yanında GeForce NOW ile 2 kontrolcü takarak Steam oyunlarını bile oynayabiliyorum. Retro oyunları kurabiliyorsunuz. IPTV kullanabilirsiniz, VPN kullanabilirsiniz. Ücretli bir VPN kullanıyorsanız mesela Netflix aboneliğinizden ABD içeriklerini açabilirsiniz vs vs yapılabilecek çok şey var.

Çalışmayan uygulamalar da var mesela Blu TV, Gain, Exxen kurup denemedim bunların kurulum dosyalarını APK ile indirip kurabilirsiniz ama sanırım bu uygulamalar çalışmıyordu ama emin değilim epey zaman geçti en son baktığım zamana göre.

Geri
Yukarı