Udemy kursunun vergisini Udemy ödüyor mu?

hebelcufffsa

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, iyi günler. Udemy platformunda eğitim verip kurs satmak istiyorum. Bildiğim kadarıyla bu kurs ücretinin bir kısmı komisyon olarak şirkete bir kısmı ise devlete vergi olarak gidiyor. Vergi kısmını devlet otomatik olarak mı hesabımızdan çekiyor yoksa e devlet, evrak ve vergi dairesiyle uğraşmamız mı gerekiyor? Böyle bir şey gerekiyorsa hangi sırayla bunları yapmamız gerek acaba? Cevaplarsanız sevinirim!

Merhaba, iyi günler. Udemy platformunda eğitim verip kurs satmak istiyorum. Bildiğim kadarıyla bu kurs ücretinin bir kısmı komisyon olarak şirkete bir kısmı ise devlete vergi olarak gidiyor. Vergi kısmını devlet otomatik olarak mı hesabımızdan çekiyor yoksa e devlet, evrak ve vergi dairesiyle uğraşmamız mı gerekiyor? Böyle bir şey gerekiyorsa hangi sırayla bunları yapmamız gerek acaba? Cevaplarsanız sevinirim!
Udemy hallediyor.

Gelir kazandığınız için devlete gelir vergisi adı altında da vergiyi kendiniz vermek zorundasınız.

Vergi kaçınılmaz bir gerçektir. Kazancınız ne olursa olsun vergi ödemeniz gerekmektedir. Bazı durumlarda bazı seviyeye kadar vergiden muaf olma durumu söz konusu ancak bu olsa bile gelirinizi kayıt altına almanız gerekmektedir. Vergi ödeme noktasına gelmeseniz bile şirket kurmanız, sigorta vs. işlemleri yapmanız dahil gerekebilir. Bu durum kişinin yaşına kadar değişiklik göstermektedir. En iyi bilgi için bir muhasebeciyle görüşmeniz sağlıklı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı