Udemy'den Unity için ders alınca eski içerikler sorun olur mu?

MajeurDeLa

Decapat
Daha fazla  
Merhaba Technoplatlı, sana bir şey sormak istiyorum. Ben Udemy'den ders almayı planlıyorum. C# Unity için bir ders buldum ve Udemy'den ilk defa alacağım için 200-300 vermek çok kötü hissettiriyor. Sorum şu, aldığım ders çok eski çıkarsa sorun yaratır mı? Öğrettiği kodda değişiklik hatalar verdiği asset silinmiş gibi hatalarda sorun yaşar mıyım veya Unity'de eskiden olan ama kaldırılan şeyler gibi konularda sorun yaşar mıyım? Bunu merak ediyorum.

42323402-02 122411.png

Son düzenleyen: Moderatör:
2D bir oyun mu yapmak istiyorsun 3D mi? Direk Unity kursu al C# kursu alma. Eğer 2D yapmak istiyorsan ilk etapta BTK'den ücretsiz bir kurs ile başlayabilirsin. Ayrıca BTK da 3D oyun yapımı ile alakalı bir kurs daha var. Sürüm olarak da son sürümü değil de sondan bir önceki sürümü kullanmanı tavsiye ederim ben öyle yapıyorum. Son sürümde hatalar olabiliyor çünkü.

Ek olarak C# kursu alacağım diyorsan yine BTK akademide ücretsiz kurslar mevcut.

2D bir oyun mu yapmak istiyorsun 3D mi? Direk Unity kursu al C# kursu alma. Eğer 2D yapmak istiyorsan ilk etapta BTK'den ücretsiz bir kurs ile başlayabilirsin. Ayrıca BTK da 3D oyun yapımı ile alakalı bir kurs daha var. Sürüm olarak da son sürümü değil de sondan bir önceki sürümü kullanmanı tavsiye ederim ben öyle yapıyorum. Son sürümde hatalar olabiliyor çünkü.

Hocam karışık fakat 4 kişilik ekiple hedefimiz 3D korku oyunudur fakat ufaktan naşlamaya karar verirsek 2D düşünebiliriz.

Olabilir ama kendin araştırıp problemi çözmeye çalışırsan daha iyi öğrenebilirsin. Mesela genellikle kurulum videolarıyla başlar Udemy'de kurslar. Eski bir videoysa muhtemelen linkler ve sürümler değişmiştir ve o kişi o sürümden bir proje vs geliştiriyordur. Versiyondan bir problem çıkmazsa güzel. Ama araştırıp kendin problemleri çözebilirsin. Programlama dili öğreneceksen de en son güncellenene bakmanı tavsiye ederim. Kaliteli olanlar sana temelini öğretir ama programlama dilleri güncellendiği için yaptığı şeyin daha kolay ve kısa yolu çıkmış olabilir. Tavsiyem çok eski olmayan bir kursu alman. Ve genellikle çok satan kurslar belli aralıklarla güncelleniyor, yılda bir falan.

Geri
Yukarı