Ue ve Unity iyi performans verecek sürüm önerisi

Eren T.

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Sistemim:
  • CPU: Intel Core i7-3630QM 2.39 GHz 4 işlemci 8 mantıksal işlemci.
  • Dahili GPU: Intel HD Graphics 4000 32 MB.
  • Harici GPU: NVIDIA GeForce GT 630M 1990 MB 128 bit DDR3 bellek hızı 1800 MHz çekirdek hızı 672 MHz shader hızı 1344 MHz.
  • RAM: 10240 MB 1600 MHz tek kanal.
  • SSD: 480 GB 550-500 MB/S.
Önceden UE 4.25 kullanmıştım. Arayüzde kasmalar oluyordu ve Build'de çok ısınıyordu. Unity'de öyle değil. Isınma sorunu yok, kasma ve donma yok (birçok Unity sürümü var bilgisayarımda ama ben genelde 2019, 2021 ve 2017 kullanıyorum) UDK 3 denemiştim ama arayüzü aşırı zor. Yani öneri yapacaksanız UE 4 üzerinden yapın. Unity'de 2021 üstü olmasın. 2022 denedim editor içinde oyna butonuna bastığımda Build alması uzun oluyordu ve arayüz yavaşlığı vardı.

Sistemim:
  • CPU: Intel Core i7-3630QM 2.39 GHz 4 işlemci 8 mantıksal işlemci.
  • Dahili GPU: Intel HD Graphics 4000 32 MB.
  • Harici GPU: NVIDIA GeForce GT 630M 1990 MB 128 bit DDR3 bellek hızı 1800 MHz çekirdek hızı 672 MHz shader hızı 1344 MHz.
  • RAM: 10240 MB 1600 MHz tek kanal.
  • SSD: 480 GB 550-500 MB/S.
Önceden UE 4.25 kullanmıştım. Arayüzde kasmalar oluyordu ve Build'de çok ısınıyordu. Unity'de öyle değil. Isınma sorunu yok, kasma ve donma yok (birçok Unity sürümü var bilgisayarımda ama ben genelde 2019, 2021 ve 2017 kullanıyorum) UDK 3 denemiştim ama arayüzü aşırı zor. Yani öneri yapacaksanız UE 4 üzerinden yapın. Unity'de 2021 üstü olmasın. 2022 denedim editor içinde oyna butonuna bastığımda Build alması uzun oluyordu ve arayüz yavaşlığı vardı.

Unreal Engine için 4.27 altını önermiyorum, marketplace veya güncel blueprint bakımından sorunlular. Ayrıca sisteminiz çok yorulacaktır, tavsiyem Unity kullanmanız olacak.

Unity sürümlerini bilmiyorum fakat bilen arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Unreal Engine için 4.27 altını önermiyorum, marketplace veya güncellik bakımından sorunlular. Tavsiyem o sistemde Unity kullanmanız olacak.

Unity sürümlerini bilmiyorum fakat bilen arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Hocam o sorunları boşverin ben UE de kullanmak istiyorum bir öneriniz var mı?

@The 5008 hocam dönüş yapar mısınız?

Son düzenleme:
Hocam o sorunları boşverin ben UE de kullanmak istiyorum bir öneriniz var mı?

Seçeceğiniz sürüm minumum 4.25, 4.26 olmalı. İnanın bana daha aşağı sürümler için kaynak sıkıntısı da çekersiniz çünkü sürüm yükseldikçe bazı component kullanımları da değişiyor.

Sisteminiz için proje ve build ayarları da önemli sistemi en az yoracak ayarlar yapmanız gerekecek, eğer ileride bir sorun ile ya da soru ile karşılaşırsanız beni bu konuda etiketleyebilirsiniz, seve seve yardımcı olurum.

Seçeceğiniz sürüm minumum 4.25, 4.26 olmalı. İnanın bana daha aşağı sürümler için kaynak sıkıntısı da çekersiniz çünkü sürüm yükseldikçe bazı component kullanımları da değişiyor.

Sisteminiz için proje ve build ayarları da önemli sistemi en az yoracak ayarlar yapmanız gerekecek, eğer ileride bir sorun ile ya da soru ile karşılaşırsanız beni bu konuda etiketleyebilirsiniz, seve seve yardımcı olurum.

Tamamdır o zaman hocam. 4.25 indiriyorum. İndirdikten sonra da profil mesajı atacağım ayarlarda yardımcı olmanız için. Teşekkürler hocam :D

@The 5008 hocam hata ayıklamak için editor simgeleri ne oluyor?

Unity konusunda 2021 lts sürümünün performansı iyi şu an

Geri
Yukarı