Üçgenler konusu ne zaman bitirilmeli?

eneshrn

Decapat
Evet arkadaşlar bu soruyu üniversite sınavına hazirlanan büyüklerime soruyorum. Bizim okul 9. sınıfta üçgenler konusunu bitirmedi hatta problemleri bile zar zor bitirdik diyebiliriz. Şimdi ben bu konuyu ne zaman bitirmeliyim şu an fonksiyonlardayiz pek ucgen gerekmiyor ama ileride isleyecegimiz geometri konularinda eksikligini hissetcegime eminim. Kimse sorsam boş ver 4 soru anca geliyor diye şeyler duyuyorum sizden de tavsiye istiyorum ne zaman başlamalıyım bu konuya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üçgenler geometrinin ve aynı zamanda dörtgenlerin, çokgenlerin vs. de temelidir. İleride dörtgenleri öğrenmeyebilirsin ama yine de üçgen bilginle çok rahat bu konuları yaparsın. Dörtgenler de üçgenlerde oluşur çünkü :) 4 soru anca geliyor diyenlere aldırma trigonometride bile üçgen var ki trigonometriden toplam 4 5 soru soruluyor. Bence üçgenleri çok iyi öğrenmelisin. Dörtgenlerde biraz insiyatif alabilirsin ama üçgenlerde almamanı tavsiye ediyorum. Üçgenler sana trigonometride üçgen içeren hız problemlerinde, dörtgenlerde, çokgenlerde, katı cisimlerde ve hatta türev integralde işine yarayacak. Günümüz sınav sistemi az soru içeriyor bu sebepten her soruyu olabildiğince kaliteli sormaya çalışıyorlar yani üçgenle en alakasız konu içerisinde bile üçgenli soru sorabilirler :) başarılar

Evet arkadaşlar bu soruyu üniversite sınavına hazirlanan büyüklerime soruyorum. Bizim okul 9. sınıfta üçgenler konusunu bitirmedi hatta problemleri bile zar zor bitirdik diyebiliriz. Şimdi ben bu konuyu ne zaman bitirmeliyim şu an fonksiyonlardayiz pek ucgen gerekmiyor ama ileride isleyecegimiz geometri konularinda eksikligini hissetcegime eminim. Kimse sorsam boş ver 4 soru anca geliyor diye şeyler duyuyorum sizden de tavsiye istiyorum ne zaman başlamalıyım bu konuya.
O 4 soru anca geliyor diyenler genelde mezun tayfa oluyor :D Benim arkadaşlar gibi. Üçgenler geometrinin temel taşıdır. O olmadan hiçbir şey gitmez. (Abartmıyorum) (Ankara Hukukta 1.sınıfım merak edersen) Başlaman için pek bir zaman'a da çok ihtiyacın yok. Eğer benim gibi başlarken temel atmak istiyorsan önerim Youtube'dan Bayram Altun'un videoları olur.

Geri
Yukarı