Üçkağıtçı Bakkal Bilgisayarcılar

Çocukken donanımdan pek anlamıyordum. Bilgisayarımı bilgisayarcıya götürmüştüm. Vodoo 3DFX ekran kartı ve Creative ses kartımı çalmıştı adam. Dandik parçalarla değiştirmişti. Namussuz bilgisayarcılar.
Benım arkadaşımın da öyle bir olayı olmuştu hatta arkadaşlarımın. Cidden böyle insanlar var ya yazık.

Benim laptobun orjinal sarj adaptörünü çalmışlardı yerine dandik 30 tl lik kablo vermişlerdi.

Abim bilgisayarı format atmak için götürmüştü. Zamanının en iyi bilgisayarlarındandı. Crysis'i kasmadan oynatıyordu bunu demem yeterli sanırım. Neyse almaya gittiğinde adam bilgisayarı düşürmüş gibi yapmıştı. Sonra da bu kasa kırıldı diğer kasaya aktarayım deyip içindeki parçaları değiştirmişti.

Aman hocam, 3DFX Voodoo'yu nasıl kaptırdınız? Zamane efsanelerinden bir kart...

Bizim başımızdan geçeni anlatayım. Babamgil, bundan önceki sistemimi bilgisayarcıya götürmüştü, çünkü GittiGidiyor sitesinden toplama olarak almıştı. Format 30 ya da 40 TL'ye idi tam hatırlamıyorum. Haftasonu oldu ve babam bilgisayarı götürdü. Ardından kasayı tekrar almaya gittik, ondan sonra eve gelince şoka uğradık resmen. Adam bilgisayarı kullanmış, üstüne hangi tür sitelere girdiyse virüslerle doldurmuş. Selda Bağcan, Ahmet Kaya, Cem Karaca şarkıları falan vardı. Başka bir bilgisayarcıya götürdük, o da formata 25 ya da 30 TL almıştı. Onun da tek yaptığı şey arka planı değiştirmek olmuştu. :) Arkadaş kasten mi yaptılar anlamadık ya. Kendi işinizi kendiniz yapın arkadaşlar, çakal çok var piyasada...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı