Üçlü PWM çoklayıcı 4000D AF ile uyumlu mu?

Ben de aynı model fakat Akasa'nın bir ürününü kullanıyorum ve dediğim şekilde bağlı; 4 pin olan girişte CPU soğutucun fanı, diğerlerinde egzoz ve üstteki 2 fan takılı. Sys_fan girişinde de başka bir çoklayıcıyla da öndeki 3 fan takılı.

Öndeki 3 fanının 3 pinlimi ve hız kontrolü yapıyor musunuz?

Fanlara uygun bir çoklayıcı lazım anlaşılan ne almalıyım?
Tamamen teorik olarak şu aparat ile 3pin fanları bağlayabilmeniz lazım. Anakart üzerinde PWM yerine voltaj ile fan devri ayarlanabiliyor olmalı.

Alfais 4353 bulunabiliyor olsaydı onu önerirdim.

Hocalar ben sorunu buldum sanırım ama çözüm ne bilmiyorum. Şimdi yukarıda bir görsel atmıştım o fan girişiydi ve 3 pinli. 1 pin en solda 2 pn en sağda ortası boş. En sağdaki iki pin gördüğüm üzere PSU ya güç girişine gidiyor. Soldaki 1 ise anakarta ama girişin yapısı gereği ben sadece en sağdaki iki girişi kullanabiliyorum. Bu sebeple sadece güç geliyor ve anakarttada göremiyorum. Çoklayıcının anakarta giren kablosuna bakarsak giriş kısmına dikkatli bakınca içinde sadece 2 adet pin var, anakartın 4 pinli girişine sadece soldaki 4 pini ile takılıyor. Demek istediğim şu bu kontrolcü bu fanlara sadece güç veriyor. Anakarta giden pine bağlanamıyor.

Geri
Yukarı