Üçlü PWM çoklayıcı 4000D AF ile uyumlu mu?

Hocam bu şekilde yaptım ama şu an sadece işlemci nasibini alıyor. Kasa fanlarını kontrol edemiyorum. Şimdi diyeceksinizki işlemciyle aynı yere bağladın aynı yerden kontrol ediliyor. Ama elimi getiriyorum rüzgar aynı seste bir değişiklik olmuyor. Tek başına PWM girişine bağladığım zaman fanı bu farkı anlıyordum.
Elinle değil de herhangi bir programla RPM'lerine bakman lazım.

Elinle değil de herhangi bir programla RPM'lerine bakman lazım.

Hocam tek başına PWM portuna bağladığım zaman en düşük devirde çalıştırdım. Bu şekilde bağladığım zaman farkı anlayabiliyorum sesli çalışıyor ve güçlü üflüyor. Zaten ben CPU ile kasa fanlarını ayrı yerlerden kontrol etmek istiyorum. Bu şekilde ürünün kullanım amacının dışına çıkıyoruz.

Hocam tek başına PWM portuna bağladığım zaman en düşük devirde çalıştırdım. Bu şekilde bağladığım zaman farkı anlayabiliyorum sesli çalışıyor ve güçlü üflüyor. Zaten ben CPU ile kasa fanlarını ayrı yerlerden kontrol etmek istiyorum. Bu şekilde ürünün kullanım amacının dışına çıkıyoruz.
Neden hiçbir fikrim yok fakat bu şekilde bağlamadığımda fanlar çalışmadığından bu yöntemi öneriyorum. Sanırım CPU fanının 4 pin, diğer fanların 3 pin olmasından kaynaklanıyor.

Dostum selam, aynı ürünü bende bir kaç gün önce aldım. Öncelikle sorum kasanın fanları kaç pinlik ve kafa yapıları nasıl?

20210124_183326.jpg

Bu şekilde bu ürünün çalışması lazım, attığın resimdeki sağdaki 2 pini 12V besliyor, soldaki tek pinde anakarta bağlı. Nasıl kontrol edemiyor anlamadım.

Geri
Yukarı