Ücretli Avast vs Kaspersky Free

Lian_Li

Centipat
Daha fazla  
Elimde Avast'ın ücretli sürümü var (ben almadım bir akrabam almış). Forumda okuduğum kadarıyla çok tavsiye edilmiyor. Ben şahsen Kaspersky seviyorum ama Free versyonunu kullanabilirim. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Kaynak tüketimi, güvenlik vb. konularda hangisi daha iyidir? Sadece Avast ve Kaspersky Free arasından tavsiye ederseniz sevinirim.

Avast'ın ücretli sürümü iyidir, Kaspersky Free daha düşük koruma sağlar. Kaynak tüketimi olarak Avast daha düşüktür. Avast kullanın.

Kaspersky Free iyi gibi. Demin indirdim virüs var mı diye, hemen trojanı buldu meğerse trojan varmış bilgisayarımda ne zamandan beri. Benim işime yaradı yani.

Kaspersky Free bin basar.

Ücretli vs ücretsiz bir antivirüs söz konusu. Kaspersky Free, mesela en önemli özellik olan firewall bedava değil. Gerçek site gibi özelliklerde bedava değil. Avast, tam koruma sağlarken Kaspersky ücretsiz yani temel koruma sağlayacak. Avast Internet Security vs Kaspersky Internet Security olsa Kaspersky alırdı ama şu durumda Avast daha iyi oluyor, çünkü tam koruma sağlıyor. Virüs tespit ağı kötü değil, kendini geliştirdi. Avast'ın aldığı ödüller gökten yağmıyor.

Avast öneririm. Daha kompleks ayarlamalar yapmanıza izin veriyor. Bilgisayarı daha az yoruyor.

Geri
Yukarı