Ücretsiz 3D modellerin telifi var mı?

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir oyun yapıyorum İnternet'ten bulduğum bedava 3D modelleri kullanıyorum. İleride oyunumu yaptığımda kullandığım modellerinden dolayı bir sorun çıkar mı?

Lisansları Personel olarak gözüküyor ama yorumlarda kullanmak isteyenlere izin verilmiş. Sen yine de bi sor derim.
O tür işlerle uğraşmak istemiyorum kendi modellerimi yaparım. Zaten başladım.
model1.png
Nasıl olmuş bu arada geliştireceğim.

Ticari kullanım barındırıyorsa kullanman sıkıntı yaratacaktır. Çizimleri yapanlarla irtibata geçmende fayda var.

O zaman muhtemelen sıkıntı olmaz da eğer profesyonel (veya orta seviye) bir oyun olacaksa modelleri ücret ödeyerek satın almanı öneririm.
Profesyonel oyun hatta orta düzeyde yapamam çünkü daha pek bir şey bilmiyorum, o yüzden satın almam mantıklı olmaz kendim yaparım hem oyun yapmakla ilgili bir bilgi edinirim.
Bir şey daha soracağım eğer modeller Asset Store'dan alındıysa bir sorun olur mu?

Son düzenleme:
Ücretsiz kolay şekilde indirilebilen modelleri rahat kullanabilirsin. Ama indirirken bir şeyler soruyorsa ya da ücretli gördüğün bir modeli başka yerlerden arayıp ücretsiz indirdiysen sıkıntı olabilir. Ayrıca genel geçer model ise telif de yemezsin. Yani adam düz bina yapmış sen de yapmış olabilirsin ne malum nereden bilecekler?

Yeni konular

Geri
Yukarı