Ücretsiz Depolama Servisi Tavsiyesi

BuzzyGamer

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Boş vakitlerimde sevdiğim ve kaybetmek istemediğim film ya da dizi serilerini yüksek kalitede bir bulut depolama servisinde saklamak istiyorum ancak ücretsiz hizmet veren sağlayıcıların çoğu oldukça düşük depolama kapasiteleri sunuyor. Tamamen boş vakitlerimde ve keyfi bir uğraş olduğundan dolayı ücret vermek istemiyorum. Ücretsiz olmasına karşın 100 GB gibi oldukça yüksek bir depolama kapasitesi sunduğundan dolayı Degoo'ya üye oldum ancak sadece fotoğraf ve video Upload edebiliyorsun. Zipleyerek, sıkıştırdığım arşivleri yüklememe izin vermiyor.

Ayrıca TeraBox diye 1TB'lık ücretsiz depolama alanı sunan bir bulut hizmeti daha keşfettim ancak ücretsiz üyelikte bir kerette Upload edebileceğin dosya boyutu 4 GB ile sınırlı. Belirtmiş olduğum gibi bu tarz şeyler ile uğraşmak istemiyorum ve ücret vererek, kapasiteyi arttırma gibi bir düşüncem de bulunmuyor. Yinede film ve dizi arşivi yapabileceğim ücretsiz bir depolama hizmeti illaki vardır diye düşünüyorum. Aşırı bilindik ve güvenilir olmasına bile gerek yok. Sadece film arşivleyeceğim sonuçta. Ek olarak 1TB olmasına da gerek yok aslında. Ücretsiz üyelikte 100 GB ve üzeri depolama alanı sunuyor olsa benim için gayet yeterli. Kullanmıyor olsa bile aradığım özelliklerde bir bulut servisi bilen var ise paylaşması çok makbule geçer. Sonuna kadar okuyan, ilgilenen ve yorum yapan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,

Boş vakitlerimde sevdiğim ve kaybetmek istemediğim film ya da dizi serilerini yüksek kalitede bir bulut depolama servisinde saklamak istiyorum ancak ücretsiz hizmet veren sağlayıcıların çoğu oldukça düşük depolama kapasiteleri sunuyor. Tamamen boş vakitlerimde ve keyfi bir uğraş olduğundan dolayı ücret vermek istemiyorum. Ücretsiz olmasına karşın 100 GB gibi oldukça yüksek bir depolama kapasitesi sunduğundan dolayı Degoo'ya üye oldum ancak sadece fotoğraf ve video Upload edebiliyorsun. Zipleyerek, sıkıştırdığım arşivleri yüklememe izin vermiyor.

Ayrıca TeraBox diye 1TB'lık ücretsiz depolama alanı sunan bir bulut hizmeti daha keşfettim ancak ücretsiz üyelikte bir kerette Upload edebileceğin dosya boyutu 4 GB ile sınırlı. Belirtmiş olduğum gibi bu tarz şeyler ile uğraşmak istemiyorum ve ücret vererek, kapasiteyi arttırma gibi bir düşüncem de bulunmuyor. Yinede film ve dizi arşivi yapabileceğim ücretsiz bir depolama hizmeti illaki vardır diye düşünüyorum. Aşırı bilindik ve güvenilir olmasına bile gerek yok. Sadece film arşivleyeceğim sonuçta. Ek olarak 1TB olmasına da gerek yok aslında. Ücretsiz üyelikte 100 GB ve üzeri depolama alanı sunuyor olsa benim için gayet yeterli. Kullanmıyor olsa bile aradığım özelliklerde bir bulut servisi bilen var ise paylaşması çok makbule geçer. Sonuna kadar okuyan, ilgilenen ve yorum yapan herkese şimdiden teşekkür ederim.
İstediğiniz bir alanı istediğiniz amaç ile kullanmak için ücretsiz bir kapı yok sanırım.

Merhaba,

Boş vakitlerimde sevdiğim ve kaybetmek istemediğim film ya da dizi serilerini yüksek kalitede bir bulut depolama servisinde saklamak istiyorum ancak ücretsiz hizmet veren sağlayıcıların çoğu oldukça düşük depolama kapasiteleri sunuyor. Tamamen boş vakitlerimde ve keyfi bir uğraş olduğundan dolayı ücret vermek istemiyorum. Ücretsiz olmasına karşın 100 GB gibi oldukça yüksek bir depolama kapasitesi sunduğundan dolayı Degoo'ya üye oldum ancak sadece fotoğraf ve video upload edebiliyorsun. Zipleyerek, sıkıştırdığım arşivleri yüklememe izin vermiyor.

Ayrıca terabox diye 1TB'lık ücretsiz depolama alanı sunan bir bulut hizmeti daha keşfettim ancak ücretsiz üyelikte bir kerette upload edebileceğin dosya boyutu 4 GB ile sınırlı. Belirtmiş olduğum gibi bu tarz şeyler ile uğraşmak istemiyorum ve ücret vererek, kapasiteyi arttırma gibi bir düşüncem de bulunmuyor. Yine de film ve dizi arşivi yapabileceğim ücretsiz bir depolama hizmeti illaki vardır diye düşünüyorum. Aşırı bilindik ve güvenilir olmasına bile gerek yok. Sadece film arşivleyeceğim sonuçta. Ek olarak 1TB olmasına da gerek yok aslında. Ücretsiz üyelikte 100 GB ve üzeri depolama alanı sunuyor olsa benim için gayet yeterli. Kullanmıyor olsa bile aradığım özelliklerde bir bulut servisi bilen var ise paylaşması çok makbule geçer. Sonuna kadar okuyan, ilgilenen ve yorum yapan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Uzun zamandır bende de var bu arayış. Bana 40-60 GB ve üstü olsa yeterli. Fotografları vs yedeklemek için. Ama ücretsizlerin hiçbiri iş görmez. Mega var 50GB ücretsiz. Ancak onda da download sıkıntısı var. Genellikle ücretsizlerde ya depolama düşük ya download / upload sınırı, ya da "belli bir süre Online olmaz isen silerim" kuralı var.
Şu an pcloud'dun ömür boyu planı göze çarpıyor. Tek sefer öde ömür boyu faydalan 175-350$ arası fiyatlarla. - ömür boyu açık kalır mı bilinmez? :)

Ama senin durumundaki biri için 2TB taşınabilir hard disk iş görecektir. Cloud ile hiç uğraşma.

Depolama zor iş, dosyaların garantisini vereceksin, anlık erişim sunacaksın falan. Elektrik masrafıdır, teknik işlerdir odur budur daha hiç girmiyorum. Size kim neden tamamen özgürce kullanabileceğiniz yüksek boyutta bir depolama servisi sunsun ki? Yani bir de bunu birkaç kişi kullanmayacak herkes üstüne üşüşür nasıl kalksın adamlar bunun altından. Bu istek çok zor ben ihtimal vermiyorum. Ben kullanıcı sayısı göz önünde bulundurulduğunda google drive'a bile şaşıyorum valla dev hizmet. 15GB da az değil hani bir de insanlar hesap açıyor onlarca.

Merhaba,

Whatsapp'tan birine gönderin :)

Cevaplarınız için herkese teşekkür ederim. Ücret vermeden Cloud hizmetlerinden faydalanmak epey zor anlaşılan.

Yeni konular

Geri
Yukarı