Çözüldü Ücretsiz disk bölümleri birleştirme programı önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

brkyozell

Kilopat
Özet: Elimde 70GB'lık unallocated space/ayrılmamış alan var. Bu 70GB'lık ayrılmamış alanı 130GB'lık ext4 bölümüyle birleştirmek istiyorum, nasıl yaparım?

Herkese merhaba, geçen gün Linux kurmak için sistemimden 130GB'lık bir ext4 bölüm çıkarmıştım. Ancak sistemde kalmakta kararlı olduğum için bu bölüm bana yetersiz gelmeye başladı ve büyütemiyorum.

Windows'un diskmgmt.msc'sinde zaten böyle bir şey olmuyor, zira direkt ext4 bölümü tanımamazlıktan geliyor. GParted live USB deneyeyim dedim, ancak onda da iki bölüm birbirine bitişik olmadığı için sağa taşımam gerekiyor(?) [StackOverFlow'daki açıklaması bu, hala kulağıma ilginç geliyor.] yapamıyorum.

Windows tarafında EaseUS veya MiniTool gibi programlar gayet işlevsel, ancak onlarda da bu özellik Premium kapsamına giriyor. Dolayısıyla bana bunu sağlayan ve ücretsiz olan bir program önerinize ihtiyacım var. Teşekkürler.

Çözüm
How to resize Linux root Partition tarzı aramalar yaparak rehberlere ve içeriklere bakarak Linux tarafında ücretsiz bid şekilde Linux root Filesystem'ı yeniden boyutlandırabilirsin.

@brkyozell @202 hocam yanlış bilmiyorsam bıraktı forumu. Tekrar döner mi bilmiyorum.
GParted kullanarak çözdüm, hani ben konunun başında demiştim ya birbirine bitişik olmadığı için sağa taşımam gerekiyor(?) diye. Anlamamıştım başta ancak gerçekten de öyleymiş, diski eğer sağa taşırsanız oluyormuş.

Video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Rona @LittleWarlocc @Kernelginar
Hocam bir tavsiyeniz var mı? 202 forumu mu bıraktı bu arada? Son mesajını Ağustos '23'te atmış.

How to resize Linux root Partition tarzı aramalar yaparak rehberlere ve içeriklere bakarak Linux tarafında ücretsiz bid şekilde Linux root Filesystem'ı yeniden boyutlandırabilirsin.

@brkyozell @202 hocam yanlış bilmiyorsam bıraktı forumu. Tekrar döner mi bilmiyorum.

GParted kullanarak çözdüm, hani ben konunun başında demiştim ya birbirine bitişik olmadığı için sağa taşımam gerekiyor(?) diye. Anlamamıştım başta ancak gerçekten de öyleymiş, diski eğer sağa taşırsanız oluyormuş.

Video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Windows'ta MiniTool Partition Wizard Ücretsiz Sürüm, yapmak istediğiniz işlemi yapabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı