Ücretsiz Modem Verilen Tarifeden Modem Almayınca Fiyat Düşer Mi?

Hkyinn

Kilopat
TTnet kullanıyordum taahhüt bitti bu ay. Elimde TTnet'in verdiği ZyXel VMG3312-B10B ADSL2 + VDSL2 modem var. Araştırdığıma göre fiber destekliyormuş. SuperOnline veya Vodafone Supernet geçmeyi düşünüyorum. SuperOnline'daki bütün tarifelerde modemi ücretsiz veriyorlar ve taahhüt bittiğinde geri alıyorlar sanırım. Bende modem var zaten, modem almasam onlardan indirim yaparlar mı?

Vodafone'da ise 64MBPS 120GB AKK 65TL olan bir tarife var. Bu internet aşırı ucuz değil mi? Anahtar Teslim Tarifeler adındaki kampanyalarda 24MBPS 100GB AKK 70TL iken, bu neden bu kadar ucuz?
Ayrıca Vodafone'da da aynı olay varmış, taahhüt süresinde modem ücretsizmiş, bitince geri alıyorlarmış.

Düşeceğini sanmıyorum. Çünkü siz oradan ayrıldığınızda modemi geri isteyecek. Eğer vermezsen modem parasını geri alıyorlar. Yani paketten senin modemin parasını çıkarmıyorlar.

Fiber alt yapılar her yerde ucuz arkadaş. ADSL ve VDSL hizmetleri pahalı. Senin baktığın 24MB 100GB internet bakır kablolarla sağlanan internettir. Fiber kablolarla sağlananlar daha hızlı veri ve trafik sıkıntısı olmadığı için uğraşıda az olduğundan ucuza satıyorlar ve daha hızlı internet veriyorlar ama bakır kablolar öyle değil. Sürekli bakım gerekiyor.

Fiber, bant genişliği ve hız konusunda çok daha avantajlı. Upload hızı da ne kadar, bilmiyorum ancak AKK sonrası 1 mega bite düşürüyor düşmeden önce 6-7 olabilir. Bulunduğun yerde fiber varsa şükret ve fiber kullan. Bizim burada yalın ADSL ile 37 mega bit bant genişliği sağlanabiliyor ama buna rağmen fiber yok.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı