Zyxel VMG3312-B10B modem FTP kurulumu

ayna222

Hectopat
Daha fazla  
Zyxel VMG3312-B10B model modemime USB ile bağladıgım bir HDD var. Local olarak sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum, ancak ben FTP kurulumu yapmak istiyorum. Bu modem ile bunu nasıl yapabilirim ?

Ben araştırdım ve buldum. Aynı konuyla ilgilenen arkadaşlar için nasıl yapılacağını anlatıyorum.

ilk olarak local kurulum yapıyoruz.

*modeme bir USB ile HDD , SDD yada herhangi bir veri cihazı takıyoruz fark etmez.

*192.168.1.1 adresine giriyoruz ve ağ ayarları USB servisi kısmına giriyoruz.

*Bilgi kısmının altında taktığımız cihazın kapasitesi görülebilir durumda olmalı yoksa bir yanlışlık var.

*Dosya paylaşım hizmetlerini aktif yapıyoruz ve "Yeni paylaşım ekle" butonuna tıklıyoruz.
Burdan cihazımızı seçiyoruz ve tamam diyoruz.

* "windows+r" yaparak çalıştırın açın ve \\192.168.1.1 yazıyoruz ve USB ile taktığımız cihaza local olarak erişebiliriz.

*internet olan her yerden cihazımıza erişmek için 192.168.1.1 modem sayfasında "Bakım " kısmının altındaki "Uzaktan MGMT" sayfasına giriyoruz FTP WAN kutucuğuna bir tik atıyoruz.

Artık internet explorer'dan "ftp:\\ip adresiniz" yazarak her yerden FTP sunucunuza ulaşabilirsiniz kullanıcı adı ve şifresi modemin kullanıcı adı ve şifresidir değiştirmediyseniz admin,ttnet

ben opera, edge ve chrome kullanarak servera bağlansam bile içeriği göremedim. Ayrıca filzezilla kullarak da bağlana bildim ve "andftp" google playda bulabileceğiniz güzel bir uygulama onu da tavsiye ediyorum.

Merhaba,
''Artık internet explorer'dan "ftp:\\ip adresiniz" yazarak her yerden FTP sunucunuza ulaşabilirsiniz kullanıcı adı ve şifresi modemin kullanıcı adı ve şifresidir değiştirmediyseniz admin,tt ''

bu kısımda ip adresini nereden bulucaz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı