Rehber Ücretsiz Orjinal Windows 8.1 Pro Lisans Alma

üniversite epostasıyla aldım ve herhangi bir not bilgisi de istemedi.sadece hesabıma girip doğrulama yaptım.toplam 2 dk bile sürmedi.acaba w10 geçişte hangi sürümü verecek.eğer home verecekse hiç uğraşmaya değmez.w7 üzerinden de yapabilirim :D
Zaten okul e-postan varsa bu süreç hayli kısa oluyor. Windows 8.1'in hangi sürümünü kullanıyorsan Windows 10'unda o sürümü geliyor diye biliyorum.

Yani şimdi benim korsan windows 8.1 pro'ya bunu indirip keyi mi gireceğim ? Öyle olacaksa format falan olacak mı ?
Evet indirdiğin iso dosyasını Usb yada DVD'ye yazıp format atacaksın. Tavsiyem Usb ve UEFİ kurulum nasıl yapacağım dersen buyur Recep Baltaş'ın hazırladığı bir rehber videolu anlatımda var. Kolay gelsin. :D
UEFI Windows 8.1 USB'ye Yazma | Technopat Sosyal

Onayı ve keyi aldım. Ancak garip bir indirme tarzı var. Bir programla indirme başladı %10'a geldi fakat indirdiğim dizine sadece bir ".txt" dosyası oluşturdu bakalım sonu nereye varacak. Bir de ben mesela işletim sistemini indirsem ancak kurmasam bir süresi var mı ? Keyi aldım, sistemi indirdim. Ancak birkaç ay sonra kurdum bir sıkıntı çıkar mı ?

Şimdi ben bunu yukledım key aldım ama Windows uptadate 112 tane güncelleştirme buldu ,daha öncedende yüklediklerım vardı.Bunların hepsini yüklemeli miyim ?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    64,3 KB · Görüntüleme: 470
Şimdi ben bunu yukledım key aldım ama Windows uptadate 112 tane güncelleştirme buldu ,daha öncedende yüklediklerım vardı.Bunların hepsini yüklemeli miyim ?
Hocam normal Windows 8.1 Pro'dan ne farkı var acaba? Ayrıca bilgisayara format attıysanız zaten bütün güncellemeler gitmiştir.

8.1 Pro yu kullandım.Sonra dreamspark key veriyomus ücretsiz ona geçtim tekrar 112 güncelleştirme istiyo sadece bunların hepsini yüklemeliyim mi diye sordum .. uzadı bıraz ;)
Hocam ben sizi anladım :) Bende zaten Dreamspark'ın ücretsiz olan key'ini aldım. Embedded sürümünün ".iso" dosyasını indirdim. Benim sorduğum soru Windows 8.1 Pro ile Embedded arasında ki fark. Bende şu an Windows 8.1 Pro yüklü ve format atıp da Embedded sürümünü kuramayacağım. O yüzden arasında ki farkları soruyorum. Siz zaten format atarak yüklemediniz mi ? Doğal olarak güncelleme gelmesi gerekmiyor mu ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı