Epic Games Ücretsiz oyunların ücretinin ödemesini nasıl yapıyor?

Makaleler
2
Selam arkadaşlar. Epic Games her hafta 2 ücretsiz oyun veriyor biliyorsunuz. Tam satış sayısını bilmiyorum ama 1 milyondan fazla rahat alınıyordur diye tahmin ediyorum. Epic Games bu satışlardan, ücretsiz olmasa, normal parasıyla satılsa olacak şekilde firmaya ödeme mi yapıyor? Öyle olsa çok zarar etmezler mi? Aklıma takıldı birden. Veya firma ile anlaşıyor belli ücret karşılığı 1 hafta ücretsiz olmasına izin mi alıyor?

Valla hocam benimde hep aklıma takıldı bu soru. Hadi küçük oyun firmaları vs. neyse onları anlayabiliyorum. Epic Games'e göre az bir miktar onlara cazip gelebilir. Fakat GTA 5 verdiği zaman mesela nasıl oldu acaba. Büyük ihtimal Epic Games ödüyor duyan uygulamaya kayıt oluyor kullanıcı topluyor alışveriş girdi çıktısı oldukça komisyon alıyor, aldığı komisyondan bile yolunu bulabilir.

Verilen her oyun adedi için ödeme yapacaklarını sanmıyorum zaten dijital olarak alıyoruz, belli bir rakama anlaşıp dağıtıyorlardır, verdikleri oyunun da reklamını yapmış oluyorlar ve insanları yönlendirmiş oluyorlar o şekilde de bakmak lazım.

Selam arkadaşlar. Epic Games her hafta 2 ücretsiz oyun veriyor biliyorsunuz. Tam satış sayısını bilmiyorum ama 1 milyondan fazla rahat alınıyordur diye tahmin ediyorum. Epic Games bu satışlardan, ücretsiz olmasa, normal parasıyla satılsa olacak şekilde firmaya ödeme mi yapıyor? Öyle olsa çok zarar etmezler mi? Aklıma takıldı birden. Veya firma ile anlaşıyor belli ücret karşılığı 1 hafta ücretsiz olmasına izin mi alıyor?
Babasının oğluymuş gibi rica ediyor ve ücretsiz yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı