Ücretsiz Virüs Programı Önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

woltraz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Metalurji ve malzeme mühendisi
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar. Ben 3 hafta önce laptop aldı. FreeDos işletim sistemine sahip Lenovo Y520 modelli ve alır almaz USB flash bellekten Windows 10 işetim sistemini yükledim.

Sonra uTorrent adlı programı yükledim başladım indirmeye derken hop PC'ye uyarılar gelmeye filan başladı. PC'nin içi full vürüs doldu. Avast yükledim tarattım 2 tane filan virüs buldu içim rahat etmedi bir format ardından Windows 10 bu işlemi 3 kere yaptım ve artık bunlıma girdim galiba.

Sorularım şu arkadaşlar:
1)Bana sağlam trojen, virüs, keyloger diye tabir edilen zararlı cisimleri bulabilecek sağlam bir bedava virüs tarama programı.

2)Virüs programını indirdik diyelim tarattık bazı zararlı cisimleri buldu formatmı atmalıyım sizce yoksa o virüs programı karantina adı altında dosyaları muhafaza ediyor fakat PC'ye zararı olur mu bilmiyorum.

3)Bu uTorrent'ten indirdiğimi, hemen hemen bütün çizim programları virüslü mü oluyor anlamış değilim bu konuda da yardımlarınızı beklemekteyim.

4)uTorrent, internetten zararlı yazılımlardan korunmak için ne yapmam lazım şimdiden teşekkürler.

İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Comodo Internet Security İdeal Güvenlik Ayarları

Burada yer alan rehbere bakabilirsin. Kaspersky Free de yükleyebilirsin ancak torrent programlarıyla haşır neşir olduğun için Internet Security olması daha faydalı olur. Torrentten indirdiğin programların virüslü olması doğal. Orijinal yazılım kullanmadıktan sonra böyle şeylerle daha çok karşılaşırsın.

Türkçe kurallarına uymadığım için 1 puan ceza almışım. Dikkat etmemiştim gelişi güzel yazmıştım konuyu. Cevap veren saygı değer arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı