UEFI anakart UEFI işletim sistemi ama BIOS hala eski

drakland1

Decapat
Merhabalar, dün yeni RAM'larım geldi. MHz arttırmak için BIOS'un içinde yirmi takla attım yok abi herkeste olan seçenekler bende yok. Biraz daha araştırınca anakartımın UEFI destekli olduğunu öğrendim ve UEFI bir işletim sistemine geçersem daha derli toplu bir UEFI BIOS ekranının beni bekleyeceğini düşünüyordum. Recep abinin Win 10 UEFI konusunu adım adım yaptım sağ olsun işime de yaradı ama BIOS hala eski yardımcı olacak arkadaşlar varsa hangi fotoğraflar lazımsa belirtsinler hepsini atayım.

indir.png
1.png

Merhaba biosum anakartın son sürümü 2019 sürümünü kurdum yani 2015 hatta 2013 model anakartlarda bu özellik varken karmakarışık biosun içinde boğulmak can sıkıyor
Anakartınız modeli nedir?
lenovo 90g70057tx ideacentre 510-15abr Sanırım bunu istediniz hocam
biosumun içinden aktif edilmesi gereken bir işlem varsa biosa girip her yeri atabilirim arkadaşlar

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    298 bayt · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Eski BIOS dediğiniz şey bu videodaki gibi bir görüntü mü? Yeni BIOS dediğiniz şey nedir? Bu cihazın yeni olarak söylediğiniz şekilde bir BIOS görüntüsünün olduğuna emin misiniz veya bunu nerede gördünüz? Teknik servise mesaj atarak sordunuz mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eski BIOS dediğiniz şey bu videodaki gibi bir görüntü mü? Yeni BIOS dediğiniz şey nedir? Bu cihazın yeni olarak söylediğiniz şekilde bir BIOS görüntüsünün olduğuna emin misiniz veya bunu nerede gördünüz? Teknik servise mesaj atarak sordunuz mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Merhaba aynı bu görüntüye sahibim biosta . Yeni bios dediğim uefi destekli anakartlarda bildiğimiz o derli toplu olan biostan bahsediyorum.Benim aradığım sadece ram frekanslarını ayarlayacağım sekmeyi bulmak o kadar.

Bu basit bir BIOS. Arayıp bulamadıysanız Lenovo bu BIOS'a söylediğiniz ayarlamanın yapılacağı bir özellik koymamıştır. Bellekleriniz en yüksek frekansta çalışacak şekilde otomatik ayarlanır.

Geri
Yukarı