UEFI BIOS boot ayarı nasıl olmalı?

Emirlzlslsls

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarı açtığım zaman bu hatayı veriyor F1'e bastığım zaman da BIOS'a atıyor ve ben BIOS'tan bilgisayarı açabiliyorum yani masaüstüne gidebiliyorum ama sorun şu ki her açtığımda bu hatayı veriyor. Galiba boot ayarından ne yaptıysam olmadı boot ayar kısmında 1.SSD'yi (Toshiba) seçtim ama hatada Samsung'u gösteriyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20220711_232950.jpg
    IMG_20220711_232950.jpg
    160,3 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Boot seçeneğinde 1. sekmeye sistemin kurulu olduğu diski koy diğerlerini sil olmazsa BIOS'unu sıfırla.

Uzun lafın kısası o harddiskte hata bulmuş ve içindeki tüm verileri yedekle yenisini al diyor.

BIOS'tan S.M.A.R.T kısmını disabled yaparsan sorunun çözülür, ama HDD'lerini test etmeyeceği için POST ekranında HDD'de sorun varsa anlayamazsınız. Zaten orada da devam edersen beklenmedik bir şekilde kritik bir hata alabileceğini söylüyor.

Uzun lafın kısası o harddiskte hata bulmuş ve içindeki tüm verileri yedekle yenisini al diyor.

BIOS'tan S.M.A.R.T kısmını disabled yaparsan sorunun çözülür, ama HDD'lerini test etmeyeceği için POST ekranında HDD'de sorun varsa anlayamazsınız. Zaten orada da devam edersen beklenmedik bir şekilde kritik bir hata alabileceğini söylüyor.
peki yapmalımıyım sizce

Boot seçeneğinde 1. sekmeye sistemin kurulu olduğu diski koy diğerlerini sil olmazsa BIOS'unu sıfırla.
bios ayarlarını defaulta döndürdükten sonra ne yapmam gerekiyor

yani yaptığım zaman yarın bir gün HDD de bir hata olsa sistemi etkiler mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı