UEFI Boot Sorunu

deeptech

Hectopat
Daha fazla  
Anakartım M5A97 R2.0 Windows kurulumu için 120 GB SSD kullanıyorum. İlk windows kurduğumda bios menüsünde SSD'nin üzerinde UEFI ibaresi(etiketi) gözüküyordu fakat daha sonradan format attığımda gözükmemeye başladı. Bilgisayarda önceki hızında açılıp kapanmıyor. Acaba UEFI olarak boot etmiyor mu ? Boot ayarlarını biraz kurcaladım fakat UEFI ile ilgili herşey açık gibi gözüküyor ayarları bilenler yardımcı olursa sevinirim. İşletim sistemim Win 8.1 Pro. daha öncesinde de Win 8 Pro vardı.

USB yi fat32 olarak formatla win8 ISO dosyasını sanal sürücüye bağla dosyaları kopyala yapıştır . Başka bir şey yapmana gerek yok. Program kullanma.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB yi fat32 olarak formatla win8 ISO dosyasını sanal sürücüye bağla dosya ları kopyala yapıştır . başka birşey yapmana gerek yok. Program kullanma
Tamamen yanlış (!)
Rufus veya Recep Baltaş'ın paylaştığı program ile İSO Görüntüsünü yazıp,Biosdan Secure Boot Control kapatın.(UEFI Kurulum için)
Ve Windows 8.1 kurun.

Bios ayarlarından UEFI seçilerek devam edilirse problem olur mu? Şuan benim ayarlarımda LEGACY+UEFI yazıyor ancak arkadaşımızın belirttiği gibi önceden UEFI yazıyordu şimdi yazmıyor. UEFI seçersek yeniden formatlamaya gerek var mı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı