UEFI Destekli Laptopa UEFI'siz Format Atma

KralYolu

Kilopat
Makaleler
19
Yer
Karabük
Daha fazla  
Arkadaşlar şu sıralar arkadaşlarımın bilgisayarlarına format atmakla meşgulüm. Tabii ki bu işi bedava yapıyorum. Şimdi sorun şu ki daha önce hem kendime hem arkadaşımın masaüstü bilgisayarına formatı başarı ile atmışken. Aynı format dosyalarıyla arkadaşıma format atarken hatalar ile boğuştum resmen. (Laptop) Şimdi siz tabii ki neden Windows 7 diyeceksiniz. Elimizde hazır varken 8 veya 10 ile uğraşmak istemedim. Şimdi bu laptopun BIOS ekranı benim bilgisayarımda ki gibi değil. Bu arkadaşımın laptopunda Windows 7 32 bit format atılmış. Laptop fabrika çıkışlı Windows 10. Buraya kadar neyse de bu laptopa (sanırsam cahil biri) Windows 7 32 Legacy modda yüklemiş. Laptop UEFI modu destekliyor. Bende bunu bilmiyordum sonradan fark ettim. Ama sanırsam geç kaldım. Her neyse şimdi ben bunu UEFI modunu devre dışı bırakabilmek için ek de verdiğim resimlerden hangi ayarları ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.
(Oynayacağımız oyun gereği Windows 7 yüklemek zorundayız. Kullanım şekli vs. açısından Windows 8-10 şu anlık istemiyoruz. Ayrıca Steam yerel disk D'de olduğu için UEFI kurmak hiç istemiyoruz. Ama zorundaysak onu da yaparız. Şu an aldığımız hatanın resmi ek de. Lütfen acil yardım edin. Teşekkürler.

kXXERr.jpg
NOOkJY.jpg
100kb.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı