UEFI formata başlarken çözünürlük bozuk

osmanmurat885

Hectopat
Herkese selam. Rufus ile yüklediğim USB ile UEFI Windows 10 Home X64 2004 kurarken, F12 ile USB'yi seçip kuruluma başlarken, ekran çözünürlüğü en düşükte oluyor ve PC logosuyla değil Windows logosuyla başlıyor. Yani; USB UEFI olmamış hatta bozukmuş gibi...
Benzer bir Flash'la, UEFI 1909 ile kurarken bu sıkıntıyı yaşamıyorum. Ne yapmalıyım 2004'ü UEFI kurabilmek için.

Yapıyor arada öyle şeyler. Bilgisayar açıldıktan sonra, bu ekranda BIOS durumu için UEFI yazıyorsa problem yoktur.

1598209576772.png

Yapıyor arada öyle şeyler. Bilgisayar açıldıktan sonra, bu ekranda BIOS durumu için UEFI yazıyorsa problem yoktur.

Eki Görüntüle 646891
Uefi'den yana sıkıntım yok. Problem, formata başlarken usb'nin Uefi yazılmamış gibi başlıyor olması. Rufus güncel, usb çalışıyor, iso hashtab ile sıkıntı yok, bilmiyorum ne yapıcağımı.
Çözünürlüğün düşük olması normal çünkü ekran kartı sürücüleri o ekranda çalışmaz o yüzden.
Ama logo neden Windows logosu 2004 sürümde anakartın losu ile başlamayı Microsoft kaldırmış olabilir mi?
Daha önce Uefi kurulum yapmamış gibi yazmışsın dostum :)

UEFI'den yana sıkıntım yok. Problem, formata başlarken USB'nin UEFI yazılmamış gibi başlıyor olması. Rufus güncel, USB çalışıyor, ISO hashtab ile sıkıntı yok, bilmiyorum ne yapıcağımı.

Daha önce UEFI kurulum yapmamış gibi yazmışsın dostum :)

Çok yaptım ama hep anakartın logosu ile başlardı sistem.
Aklıma bir şey gelmedi başka.

Senin fikrin varsa duymak isteriz.

2004 ile bu sorunlar görülmeye başlandı, endişeye gerek yok. Formattan sonra resimdeki gibi kontrol yapın, anakart logosunun gelip gelmemesi önemli değil.

Ekran kartı sürücüsünü yükleyince çözünürlük düzelecek anakart logosu gelmesi önemli değil sistem bilgisi kısmında UEFI yazıyorsa sorun olmayacaktır. Az önce kurulum yapatım bende de anakart logosu gözükmedi fakat UEFI kurulum yaptım.

Geri
Yukarı