UEFI Formattan Sonra Açılışta Windows Logosu Görünmesi

UchihaM

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba UEFI Windows 10 kurdum, anakart b150m bazooka. Rufus yazılımı ile rehberdeki gibi her şeyi seçip kurdum. Boot menüden de başında UEFI olan flash'ı seçtim. Şu an Windows çalışıyor gayet hızlı açılıyor fakat hem anakart logosu geliyor hem de Windows 10 logosu.

Rufus ile üstten gpt bölümü seçtikten sonra isoyu seçince kendisi "bios ya da mbr için" olanı seçiyordu. Ben de yine gpt seçtim başlat dedim yazdırdı.
1- Acaba öyle yazmadı mı ? Bunu nereden anlayabilirim ?
2- UEFI olmuş mu onu nereden anlayabilirim ?
3- Ayrıca win logosu neden görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Msi fast boot programını indirdim. Bios ayarlarından advanced-windows os configuration kısmına girdim ve windows 8.1/10 WHQL support (enabled) yaptım. Altındaki msi fast boot (enabled) yaptım.
En son olarak da bios-boot kısmından msi logo fullscreen (enabled) yaptım. (Bunu yapmayınca windows logosu geliyor)

Şimdi önceki gibi renkli msi logosu ardına windows logosu gelmiyor. Kapkara ortada kocaman msi yazıyor saliselik kapanıyor bir daha msi yazıyor açılıyor. Windows logosu görmüyorum şuan.

Edit: Sorun ondaymış zaten, onu aktif edince altında secure boot diye bir şey açılıyor ve orada da iki bölüm var.
Secure Boot support (disabled)
Secure boot mode (standart) -custom var bir de.
Bunlara ilişmedim olduğu gibi bıraktım. Format atarken de böyle mi olması gerekiyor, yoksa şuan sorun yok mu arkadaşlar ?
Disk bölümünden baktığımda efi olarak ayrılmış bir bölüm mevcut.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı