UEFI Interactive Shell V2.1 sorunu

erenrck

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, sevdiğim bir abimin Hometech alfa A110 bilgisayarında bilgisayarı açmaya çalıştığımızda karşılaştığımız sorun. Ben biraz anlıyorum, yapmaya çalıştım. BIOS'tan UEFI Boot ayarını "disabled" hale getirdim, ayarları "default"a çevirdim ancak hiçbir şekilde başlatamadık.

Bootx64.EFI yazıyorum komut bulamıyor. En sonunda harddiski okumamasından şüphelendim çünkü yukarıda "no mapping found" yazıyor.

Yanımda Windows 10 64 Bit USB'si vardı. Onunla tekrar kurayım dedim ama Boot ayarlarında da USB okunmuyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

IMG-20200122-WA0005.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Hometech Alfa 110A marka bir mini laptopum var, Boot kısmında ilk sıraya Efi Shell'i getirdim. Sürekli bu ekranla karşılaşıyorum. Ekranın bulunduğu kısımda klavyem çalışmıyor. Bilgisayarı açtım fakat ne bir bios pili ne de başka bir şey bulabildim reset atmak için. Bilgisayar ilk açılışta ESC tuşu ile boot option değiştirebilirsin diye bir yazı sunuyor Efi Shell ekranına geçmeden. Bu ekran 1 saniye sürüyor. Hiçbir şekilde müdahalede bulunamıyorum. Bilgisi olan paylaşabilir mi? Teşekkürlerimi sunarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı