UEFI kurulum için BIOS ayarları nasıl olmalı?

OS optimized defaults seçeneğini Other OS olarak değiştirip tekrar dener misin?
Maalesef hala daha aynı hatayı veriyor. Ardından "EFI Network 0 for IPv6 (68-F7-28-E0-DD-7C) boot failed" diyor.

Geçtikten sonra ise:
Default Boot Device Missing or Boot Failed.
Insert Recovery Media Hit any key
Then Select 'Boot Manager' to choose a new Boot Device or to Boot Recovery Media

Diye bir ekran geliyor.

Maalesef hala daha aynı hatayı veriyor. Ardından "EFI Network 0 for IPv6 (68-F7-28-E0-DD-7C) boot failed" diyor.

Geçtikten sonra ise:
Default Boot Device Missing or Boot Failed.
Insert Recovery Media Hit any key
Then Select 'Boot Manager' to choose a new Boot Device or to Boot Recovery Media

Diye bir ekran geliyor.
Windows'a geçiş yapıp Shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlat. Sorun gider>Gelişmiş Seçenekler>UEFI ayarlarından Boot etmeyi dene. Security Boot ayarlarının hepsini Disabled yapmayı dene.

Windows'a geçiş yapıp Shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlat. Sorun gider>Gelişmiş Seçenekler>UEFI ayarlarından Boot etmeyi dene. Security Boot ayarlarının hepsini Disabled yapmayı dene.
Dediğiniz adımları izledim fakat sadece (Başlangıç Onarma-Güncelleştirmeleri Kaldır-Başlangıç Ayarları-Sistem Geri Yükleme-Komut İstemi- Sistem Görüntüsü Kurtarma) var. UEFI adı altında herhangi bir şey göremiyorum gelişmiş seçeneklerde. Sizi de çok uğraştırıyorum kusura bakmayın.

BIOS ekranında Fn+F9 ile varsayılan ayarlara alın.

Aşağıdaki ayarları uygulayın.
Boot Mode: UEFI
PXE Boot to LAN: Disabled
OS Optimized Defaults: Win8 64bit

Boot menüsünden kurulum diskini seçip kuruluma başlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Dediğiniz adımları izledim fakat sadece (Başlangıç Onarma-Güncelleştirmeleri Kaldır-Başlangıç Ayarları-Sistem Geri Yükleme-Komut İstemi- Sistem Görüntüsü Kurtarma) var. UEFI adı altında herhangi bir şey göremiyorum gelişmiş seçeneklerde. Sizi de çok uğraştırıyorum kusura bakmayın.
Ne kusuru yardım için buradayız. Normalde UEFI ayarları diye bir bölüm olması gerek. BIOS ayarlarını sıfırlamayı dener misiniz?

BIOS ekranında Fn+F9 ile varsayılan ayarlara alın.

Boot Mode: UEFI
PXE Boot to LAN: Disabled
OS Optimized Defaults: Win8 64bit
olarak ayarlayın, kaydedin. Boot menüsünden kurulum diskini seçip kuruluma başlayabilirsiniz.
Huhuuuv yapabiliyorum şuan çok teşekkür ederim.
Ne kusuru yardım için buradayız. Normalde UEFI ayarları diye bir bölüm olması gerek. BIOS ayarlarını sıfırlamayı dener misiniz?
Sanırım Bios sürümü güncel değilmiş. Bios sürümü güncel olanlarda çıkıyormuş sadece. Bir Technopat videosundan gördüm. Teşekkürler.

Kurulum ekranı geldi hepinize çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için.:)

Geri
Yukarı