UEFI kurulum olmasına rağmen Legacy BIOS açılıyor

Newermind

Hectopat
FreeDOS bir laptop aldım aldıktan sonra direkt olarak format attım UEFI olarak ama BIOS girdiğimde hala eski BIOS ekranı önüme geliyor. Legacy BIOS'u UEFI çevirme olayını da denedim hala aynı herhangi bir şekilde giriş yolunu bulamadım. Sistemim UEFI olarak gözüküyor bütün programlardan baktım.

Screenshot_1.png

Evet hocam UEFI olarak gözüküyor. Laptoplarda BIOS görünümü genelde eski olabiliyor. Fakat UEFI BIOS olmadığı anlamına gelmez.

Laptoplarda zaten masaüstü anakartlardaki gibi şekilli şüküllü arayüzler yok. Eski gözükür. Sıkıntı yok.

Ama herhangi bir şekilde RAM MHz ayarlayamıyorum daha önceden hiç laptop kullanmadım sürekli birincil ekran kartı olarak AMD'nin GPU görüyor.

Laptoplarda XMP özelliği olmayabilir. Çoğu laptopta olmaz. Çift ekran kartı olduğu için oluyor. Oyunlarda harici olana geçer.

Evet hocam. Size özel değil. Çoğu kişide böyle. Zamanla alışırsınız.

Peki son bir soru soracağım RAM frekansları sürekli 1600 MHz olarak mı kalacak yoksa oyunlarda veyahut da kullandığım AutoCAD, Autodesk vs programlar da artar mı kendi kendine belleklerimin normal frekansı 3200MHz çünkü.

Frekansı değişebilir. CPU-Z gibi programlar zaten yarısını gösterir.

Yeni konular

Geri
Yukarı