UEFİ kurulum yapamıyorum ?

nakata38

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar;
Elimde bir laptop var hp G6 modeli bu cihazın biosu uefi destekliyor ama Windows 8.1 UEFİ kurulum belleği hazırlayıp bilgisayara takıyorum ama boot menüsünde gözükmüyor ben mi yanlış bir şey yapıyorum acaba?
Usb bellek: Sandisk 32GB USB 3.0
Windows 8.1 Update buradan indirdim tam paket olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, BİOS ayarınıza girin, oradan UEFI Boot ile ilgili ayarların açık olduğundan emin olun. Flash belleğinizi USB 2.0 portundan takıp Rufus ile UEFI şeklinde biçimlendirin. Boot Options'ta başında UEFI yazacak diye bir şey yok, denemelisiniz.

Merhaba, BİOS ayarınıza girin, oradan UEFI Boot ile ilgili ayarların açık olduğundan emin olun. Flash belleğinizi USB 2.0 portundan takıp Rufus ile UEFI şeklinde biçimlendirin. Boot Options'ta başında UEFI yazacak diye bir şey yok, denemelisiniz.
Teşekkür ederim şimdi flash belleğimi yeniden biçimlendiriyorum bittikten sonra deneyip buraya sonucu yazacağım.

Merhaba tekrar biçimlendirdim ve boot ayarlarına girip belleği seçtiğimde direk SSD'den boot ediyor.

Rufus yerine farklı bir program ile biçimlendirmeyi deneyin. Bios yaralarınızı Windows 8'e göre yapın. Anakartınızın UEFI desteklediğinden emin olun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı