Çözüldü UEFI kurulum yaparken eski sistemdeki ürün anahtarı kullanılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

flowrate

Decapat
Daha fazla  
Yeni bir PC alacağım, UEFI kurulum yapacağım. Benim eski PC'deki Windows ürün anahtarını kullanabilir miyim? Ayrıca şu anki ürün anahtarı Windows Home da bu ürün anahtarınıda Windows Pro da kullanabilir miyim? (Ona göre Windows Home'ya da Pro yükleyeceğim)? Cevap verirseniz sevinirim🙂

Çözüm
Retial bir anahtar var bende retial olunca kullanılabiliyor galib ama sorunum şu UEFI kurulumda anahhatar kullanılabiiliyor mu?

Ben kullanılabiliyor mu diye soruyorum bilen varsa cevap versin lütfen.

OEM'i kullanamazsınız, ama Retail keyi aktarabilirsiniz, Keyi biliyorsanız direk yeni bilgisayara girerek aktifleştirebilirsiniz, veya Microsoft Hesabınızla oturum açıp lisansı hesabınızla aktarbilirsiniz.
Retial bir anahtar var bende retial olunca kullanılabiliyor galib ama sorunum şu UEFI kurulumda anahhatar kullanılabiiliyor mu?

Anahtar Retail ise sorun yok. Yeni sisteme etkinleştirme kısmından sorun gider kısmına tıklayıp cihazımı upgrade ettim ya da parça değiştirdim gibi bir seçenek ile sana eski PC'nin adını çıkaracak. Onu seçip tamam dedikten sonra lisansın yeni sisteme geçecektir. Tabii bu anlattığım Microsoft mailine lisansını eklediysen geçerli yoksa el ile girmen gerekecek galiba.

Anahtar Retail ise sorun yok. Yeni sisteme etkinleştirme kısmından sorun gider kısmına tıklayıp cihazımı upgrade ettim ya da parça değiştirdim gibi bir seçenek ile sana eski PC'nin adını çıkaracak. Onu seçip tamam dedikten sonra lisansın yeni sisteme geçecektir. Tabii bu anlattığım Microsoft mailine lisansını eklediysen geçerli yoksa el ile girmen gerekecek galiba.

El ile girersem sıkıtnı olur mu eski PCdeki lisansı silip.

Geri
Yukarı