UEFI moda geçtikten sonra "Input not supported" hatası

Grkemss

Centipat
Daha fazla  
Az önce Valorant'ta TPM ve güvenli önyükleme hatası aldım ve güvenli onyuklemeyi açmak için UEFI moduna geçtim. PC'yi yeniden başlattım ve "Input not supported" hatası aldım. 3 - 4 kez PC'yi yeniden başlatınca açılıyor ama BIOS'a giremiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20220713_143159.jpg
    IMG_20220713_143159.jpg
    55,1 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük çözünürlük modu ile başlatmayı dene. Genellikle ekran ile ilgili bir hata bu. Gördüğüm diğer konularda ekran kartının ve BIOS pilinin sökülüp, yaklaşık 30 saniye sonra geri takılıp düzeltilmesi olmuş, deneyebilirsiniz. Bilgisayar UEFI'yi desteklemiyor olabilir tabii onu kontrol ettiniz mi?

Son düzenleme:
Düşük çözünürlük modu ile başlatmayı dene. Genellikle ekran ile ilgili bir hata bu. Gördüğüm diğer konularda ekran kartının ve BIOS pilinin sökülüp, yaklaşık 30 aniye sonra geri takılıp düzeltilmesi olmuş, deneyebilirsiniz. Bilgisayar UEFI'yi desteklemiyor olabilir tabii onu kontrol ettiniz mi?
Olmazdı o zaman seçenek.

BIOS pilini çıkartıp takın ve Primary Display ayarını kontrol edin.

Düşük çözünürlük modu ile başlatmayı dene. Genellikle ekran ile ilgili bir hata bu. Gördüğüm diğer konularda ekran kartının ve BIOS pilinin sökülüp, yaklaşık 30 saniye sonra geri takılıp düzeltilmesi olmuş, deneyebilirsiniz. Bilgisayar UEFI'yi desteklemiyor olabilir tabii onu kontrol ettiniz mi?
Dostum bunu yaptım yarım saat önce pili çıkartıp taktim bios sifirlandi ama csm de hala.Valoranti çalıştırabilmek için uefiye geçmem gerekiyor ama geçince de ınput hatası veriyor.

Olmazdı o zaman seçenek.

BIOS pilini çıkartıp takın ve Primary Display ayarını kontrol edin.
Evet yaptım ama csm ye geçti uefiye geçmem gerekiyor geçince de ınput hatası veriyor.

Desteklemediğini nereden bakabilirim?

Dostum bunu yaptım yarım saat önce pili çıkartıp taktim bios sifirlandi ama csm de hala.Valoranti çalıştırabilmek için uefiye geçmem gerekiyor ama geçince de ınput hatası veriyor.

Evet yaptım ama csm ye geçti uefiye geçmem gerekiyor geçince de ınput hatası veriyor.

Bios modu uefi diyor msinfo da.

Bios modu uefi diyor msinfo da.
Bazı bu hatayı alan kullanıcıların yorumlarına sizin için baktım, Ekran çözünürlüğünü önerilenlere çektiğinde düzelten ve oyun ayarlarından çözünürlüğü düzelterek hatayı çözen arkadaşlara rastladım.

Bazı bu hatayı alan kullanıcıların yorumlarına sizin için baktım, Ekran çözünürlüğünü önerilenlere çektiğinde düzelten ve oyun ayarlarından çözünürlüğü düzelterek hatayı çözen arkadaşlara rastladım.
Evet hocam onları gördüm fakat sorununun çözünürlükte kaynaklandığını düşünmüyorum.Windows 11 kullanıyorum belki sorun bundan kaynaklıdır.Biliyorsunuz ki Windows 11 yüklerken tpm 2.0 desteği gerekiyordu ve ben bunu açmadan kurmuştum(Tpm 2.0 bios ayarlarimda mevcut yüklediğim zaman tpm 2.0 in olmadığını sanıyordum)

Evet hocam onları gördüm fakat sorununun çözünürlükte kaynaklandığını düşünmüyorum.Windows 11 kullanıyorum belki sorun bundan kaynaklıdır.Biliyorsunuz ki Windows 11 yüklerken tpm 2.0 desteği gerekiyordu ve ben bunu açmadan kurmuştum(Tpm 2.0 bios ayarlarimda mevcut yüklediğim zaman tpm 2.0 in olmadığını sanıyordum)
Hocam önerdiğimiz herşeyi yapmışsınız zaten, geriye bir tek o kalıyor. Windows 11 çok yeni henüz, adaptasyon ve desteklenme sorunları çıkartabiliyor. Win10'a geçme şansınız var mı?

Hocam önerdiğimiz herşeyi yapmışsınız zaten, geriye bir tek o kalıyor. Windows 11 çok yeni henüz, adaptasyon ve desteklenme sorunları çıkartabiliyor. Win10'a geçme şansınız var mı?
Hocam sorunu çözemezsem mecbur geçeceğim.

Hocam galiba sorunu buldum GOP da unknown device yazıyor.Buyuk ihtimalle buradan kaynaklanıyor uefiye geçince görüntü alamamamin sebebi.

Dosya Ekleri

• IMG_20220713_175207.jpg
    IMG_20220713_175207.jpg
    108,4 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20220713_175220.jpg
    IMG_20220713_175220.jpg
    80,6 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı