Çözüldü UEFI no bootable device hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aquiet

Centipat
Daha fazla  
RAM
4GB
SSD veya HDD modeli
Kingstone SSD
İşlemci
intel i3
Selam. Bilgisayarım Acer Aspire E1-571 çok eski. BIOS güncellemek istedim Acer kendi sitesinden indirip açtım. (2014 yılında yayınlanmış en yenisi laptop eski zaten) daha sonra kuruldu BIOS ve açılınca no bootable device hatasını aldım. Ok dedim ilerideki sayfada boot menü gibi bir şey yazıyordu ama bir şey yoktu başka ve seçilmiyordu. Bende yeniden başlatıp BIOS girdim oradan boot kısmından UEFI olanı legacy BIOS yaptım. Açıldı şu an ama UEFI seçince aynı hatayı alıyorum. Nasıl düzeltirim veya legacy BIOS olarak kalırsam ne olur? Yardım edin! (Windows 8.1 kullanıyorum bu arada)
Not: Bilgisayar SSD görüyor.

Son düzenleme:
legacy yapınca ssd falan görüyor uefi görmüyor güncellemeden sonra böyle olmuştu

BIOS Boot mode: Legacy and UEFI olarak deneyin.
Legacy olunca normal Windows 8.1 giriyor nasıl yapacağım legacy

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    381,9 KB · Görüntüleme: 8
  • image.jpg
    image.jpg
    302,8 KB · Görüntüleme: 13
  • image.jpg
    image.jpg
    369,2 KB · Görüntüleme: 16
Evet istediğiniz Windows'a geçebilirsininiz.
Hocam çok ama çok teşekkür ederim 8.1 oldu. Gerçekten çok vakit ayırdınız ve sizi uğraştırdım kusura bakmayın ama çok teşekkür ederim. Son bir soru olarak Win 8.1 Home SL kuruyorum sizce 7 geçmeli miyim? Performans farkı olur mu? SSD var kingston 4gb ram intel i3 işlemci ve intel HD graphics 3000 var acer e1 571 g 11 yıllık laptop.

Hocam bence öyle kalsın. Windows 7 UEFI sistemlerde sorun çıkarıyor siz de gördünüz. Üstelik SSD var.

. Gerçekten çok vakit ayırdınız ve sizi uğraştırdım kusura bakmayın ama çok teşekkür ederim
Kusur yok hocam. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı