UEFI olmayan bilgisayara USB'li kurulum nasıl yapılır?

Yunusakd

Centipat
Merhaba. Bilgisayarımda recovery hatası alıyorum. Birkaç Technopat videosu izledim. UEFI adlı bir şey varmış. UEFI'siz kurulum nasıl yapacağım USB'ye?

Not: USB'li kurulum yapmayı denedim UEFI yüzünden kuramadım.

Merhaba. Bilgisayarımda recovery hatası alıyorum. Birkaç Technopat videosu izledim. UEFI adlı bir şey varmış. UEFI'siz kurulum nasıl yapacağım USB'ye?

Sistemin UEFI'ya da legacy olmasının kurulum açısından farkı yoktur.
Siz kurulum USB'sini hazırlarken buna göre hazırlayacaksınız geri kalanlar hepsi aynı.

Rufus ile USB belleği MBR olarak yazdırın sonra normal kurulum aşamalarına geçebilirsiniz.

USB'yi MBR yapmak lazım.

Rufus ile USB belleği MBR olarak yazdırın sonra normal kurulum aşamalarına geçebilirsiniz.

Sağ ol, bilgisayarım birkaç defa bozulmuştu onda da sen yardımcı olmuştun tekrardan teşekkürler hocam.

MBR legacy BIOS için. GPT ise UEFI için. Yani bilgisayarın UEFI desteklemiyorsa MBR olarak kurman gerekiyor.
Bilgisayarım Windows 10 ama ben Windows 7'nin ISO'sunu indirdim olur mu yine hocam biraz hızlı yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Bilgisayarım Windows 10 ama ben Windows 7'nin ISO'sunu indirdim olur mu yine hocam biraz hızlı yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Dediğim gibi yaparsanız sıkıntı olmaz. Windows 7 kuracaksanız USB ile format atarak kurun dediğim işlemleri yaparak.

Yeni konular

Geri
Yukarı