Çözüldü UEFI olmayan bilgisayarda SSD'ye Windows 10 kurma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yokedicioguz

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Voleybol
Arkadaşlar sistem eski.
Q8400.
ASUS ASUS P5G41C-M LX.
4x2 RAM.

Bu sisteme 240SSD aldım fakat Windows 10 yüklerken MBR şeklinde yüklemeye çalıştım, "Windows bu diske yüklenemez, seçilen disk GPT bölümü stilinde" hatası verdi bende MBR yerine GPT yaptım USB'ye fakat bu sefer UEFI olmadığı için yükleyemiyorum legacy tarzı bir şeyler diyordu. Nasıl windows 10 yüklerim?

Çözüm
SSD'yi de MBR yapmanız gerekmekte. Kurulum ekranında Shift+F10 tuşlarına basarak komut istemini açın ve sırasıyla aşağıdaki komutları girin.

Diskpart
List disk
Select disk * (* yerine SSD hangi numarada gözüküyorsa o numarayı girin).
Clean
Convert MBR

Daha sonra komut istemini kapatın ve kuruluma devam edin.
Arkadaşlar sistem eski.
Q8400.
ASUS ASUS P5G41C-M LX.
4x2 RAM.

Bu sisteme 240SSD aldım fakat Windows 10 yüklerken MBR şeklinde yüklemeye çalıştım, "Windows bu diske yüklenemez, seçilen disk GPT bölümü stilinde" hatası verdi bende MBR yerine GPT yaptım USB'ye fakat bu sefer UEFI olmadığı için yükleyemiyorum legacy tarzı bir şeyler diyordu. Nasıl Windows 10 yüklerim?

Sisteminiz kaç yıllık?

Arkadaşlar sistem eski.
Q8400.
ASUS ASUS P5G41C-M LX.
4x2 RAM.

Bu sisteme 240SSD aldım fakat Windows 10 yüklerken MBR şeklinde yüklemeye çalıştım, "Windows bu diske yüklenemez, seçilen disk GPT bölümü stilinde" hatası verdi bende MBR yerine GPT yaptım USB'ye fakat bu sefer UEFI olmadığı için yükleyemiyorum legacy tarzı bir şeyler diyordu. Nasıl Windows 10 yüklerim?

Biçimlendirmeyi denediniz mi?

Topladım ikinci elden anakart vardı sadece elimde oda 2009'dan beri bizde sanırım.

Tamamdır. Bu konulara göz atabilirsiniz. İyi sosyaller.

SSD'yi de MBR yapmanız gerekmekte. Kurulum ekranında Shift+F10 tuşlarına basarak komut istemini açın ve sırasıyla aşağıdaki komutları girin.

Diskpart
List disk
Select disk * (* yerine SSD hangi numarada gözüküyorsa o numarayı girin).
Clean
Convert MBR

Çözüm
Zaten nasıl kurulacağını biliyorum, anlatmak istediğim şey MBR veya GPT şeklinde kuramadığım.
Tamamdır. Bu konulara göz atabilirsiniz. İyi sosyaller.

SSD'yi de GPT yapmanız gerekmekte. Kurulum ekranında Shift+F10 tuşlarına basarak komut istemini açın ve sırasıyla aşağıdaki komutları girin.

SSD zaten gpt olduğu için kuramıyorum MBR şeklinde kurarken GPT olduğu için kuramıyorum USB belleğe GPT yazdırınca şu hatayı veriyor(Görsel Temsilli)

error-bios-legacy-boot-of-uefi-only-media-hatasi-ve-cozumu.jpg

SSD zaten gpt olduğu için kuramıyorum MBR şeklinde kurarken GPT olduğu için kuramıyorum USB belleğe GPT yazdırınca şu hatayı veriyor(Görsel Temsilli)

error-bios-legacy-boot-of-uefi-only-media-hatasi-ve-cozumu.jpg
Bu hatayı GPT şeklinde USB bellek takınca veriyor.
MBR şeklinde USB bellek ile kurulum yaparken hangi diske kurulum yapacağımızı seçme esnasında "Windows bu diske yüklenemez, seçilen disk GPT bölümü stilinde" yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı