UEFI olmayan BIOS'dan Fan hızı artırma

SLR Nirvana

Hectopat
Herkese merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi CPU fanı ve egzoz fanının hızını daha da çok artırmak istiyorum. Fan profili performans olarak duruyor ama ben daha da hızlı dönmesini istiyorum. Bunun için yapabileceğim bir şey var mı?

Çözüm
Evet hocam, fotoğraflara baktım. Gördüğüm kadarıyla fan ayarı yok. Ayrı fan kotnrolcüsü alabilirsiniz ya da, fanları direkt olarak güç kaynağına bağlayıp, tam güçte çalışmasını sağlayabilirsiniz başka bir seçenek, Windows üzerinden kontrol edebilirsiniz.
Anakartlarda -benim gördüğüm anakartlarda- ısıya göre fan hıznı ayarlayabiliyor olmanız lazım. Eğer varsa, fan hızını tüm sıcaklıklar için %100'e ayarlayın. Anakartınız nedir?

Anakartlarda -benim gördüğüm anakartlarda- ısıya göre fan hıznı ayarlayabiliyor olmanız lazım. Eğer varsa, fan hızını tüm sıcaklıklar için %100'e ayarlayın. Anakartınız nedir?
Asus P5KPL-AM SE
Tüm sıcaklıklar için %100 hız ayarını bulamadım ben. Baya gezindim BIOS'da öyle bir ayar göremedim.

Evet hocam, fotoğraflara baktım. Gördüğüm kadarıyla fan ayarı yok. Ayrı fan kotnrolcüsü alabilirsiniz ya da, fanları direkt olarak güç kaynağına bağlayıp, tam güçte çalışmasını sağlayabilirsiniz başka bir seçenek, Windows üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı