UEFI olmayan P5G41T-M anakart ile Hackintosh kurabilir miyim?

QUINRY

Hectopat
P5G41T-M anakartım var, ekstra bir HDD'ye müzik prodüksiyon için macOS kurmak istiyorum.
UEFI desteği olmadan kurmanın bir yolu yöntemi var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Legacy ile olur mu bilmiyorum fakat HDD yerine SSD'ye kurabilirseniz Mojave önerebilirim. Bu paket ile ekran kartınızı tanıtma şansınız oluyor;

1579434033078.png

Hatta bakın bu konuda aynı paket ile HD 4570 mobil ekran kartını tanıtan var;

Lakin VGA veya dönüştürücü kullanıyorsanız zor olabilir. Zaten GT 430'da olsa olsa en fazla DVI olabiliyor sanırım. DVI ile şansınızı deneyebilirsiniz.

Legacy ile olur mu bilmiyorum fakat HDD yerine SSD'ye kurabilirseniz Mojave önerebilirim. Bu paket ile ekran kartınızı tanıtma şansınız oluyor;

Eki Görüntüle 488664

Hatta bakın bu konuda aynı paket ile HD 4570 mobil ekran kartını tanıtan var;

Lakin VGA veya dönüştürücü kullanıyorsanız zor olabilir. Zaten GT 430'da olsa olsa en fazla DVI olabiliyor sanırım. DVI ile şansınızı deneyebilirsiniz.
Direkt VGA kullanıyorum, ama yakında HDMI geçeceğim.

SSD'de Windows kurulu. Laptop HDD'sine deneyeceğim. Duruma göre SSD alırım eğer sıkıntısız olursa.

Deneyebileceğiniz imajlar:

Deneyebileceğiniz imajlar:
Çok teşekkürler hocam ama macOS High Sierra 10.13.6 AMD & Intel Güncel Kurulum İmajı: (AMD ve Intel) indirmeye çalıştığımda Drive'da kota dolmuş(make a copy yaramadı) ve sitenizde dosyalar silinmiş sanırım.

Torrent ise hiç seed yok.

Başka bir Google Drive hesabı ile kopya oluşturup indirebilirsiniz. Modemi kapat-aç yaparak ip yenilemekte faydalı olacaktır. Google 200+ kişi görüntüleyip, indirme işlemi yapınca trafik uyguluyor. Blogumdan olan bağlantılar trafiği kaldıramadı kapandı. Torrent ise elbette seed yapmadıklarından sömürüldü resmen.

Başka bir Google Drive hesabı ile kopya oluşturup indirebilirsiniz. Modemi kapat-aç yaparak ip yenilemekte faydalı olacaktır. Google 200+ kişi görüntüleyip, indirme işlemi yapınca trafik uyguluyor. Blogumdan olan bağlantılar trafiği kaldıramadı kapandı. Torrent ise elbette seed yapmadıklarından sömürüldü resmen.
Deneyeyim olmazsa sizden kopya oluşturup onun linkini rica edebilirim.

Tamamdır, hallettim.

1579437938926.png

@blackandyellow Hocam burada kaldı, bekleyeyim mi başka cfg mi seçeyim?

intelfixed seçmiştim.

IMG_20200119_163549.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı