Çözüldü UEFI Secure Boot açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dante3483

Decapat
Daha fazla  
Ben Secure Boot'u normal bir şekilde açabiliyorum ancak UEFI Secure Boot kapalı ve seçilemiyor. BIOS'uma şifre koysam o ayarı açabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sizi uğraştırdığım için özür dilerim isterseniz cevap vermeyebilirsiniz ben bilsem ne yapacağımı yaparım ancak bilgim yok. Ekte her şeyin fotoğrafını attım

Hocam sıkıntı yok ben yardım etmek için buradayım. Şifreyi kaldırdınız sanırım. F9'a basıp default moda alıp kaydedip yeniden başlattınız mı?
Normalini anlatayım size. Default moda alınmış bir BIOS'da TPM enable, legacy Support enable, ise ve guest yani misafir girişi ile girilmemiş ise UEFI Secure Boot açılır.

Yaptım ancak olmadı hiçbir ayar açılmadı veya hiçbir sekme değişmedi neyse zorlamaya gerek yok teşekkür ederim yardımınız için.
Normalini anlatayım size. Default moda alınmış bir BIOS'da TPM enable, legacy Support enable, ise ve guest yani misafir girişi ile girilmemiş ise UEFI Secure Boot açılır.

Size ben son bir soru sorayım izninizle şu ekte çizdiğim şeye bassam o ayarın açılma ihtimali olur mu?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-01-15 at 10.54.08 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-15 at 10.54.08 (1).jpeg
    92,1 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Yaptım ancak olmadı hiçbir ayar açılmadı veya hiçbir sekme değişmedi neyse zorlamaya gerek yok teşekkür ederim yardımınız için.

Size ben son bir soru sorayım izninizle şu ekte çizdiğim şeye bassam o ayarın açılma ihtimali olur mu?
Olabilir tabii ki hocam. Size sordum Default ettiniz mi diye evet dediniz.

Abi çok teşekkür ederim sonunda oldu binlerce kez teşekkürler sonunda Valorant'ı açabiliyorum.
Rica ederim hocam, keşke en başta beni anlayıp deneseydiniz :) Bu kadar beklememiş olurdunuz. Neyse yine de halletmenize sevindim. Son mesajımı çözüm olarak işaretlemeyi unutmayın.

Abi çok teşekkür ederim sonunda oldu binlerce kez teşekkürler sonunda Valorant'ı açabiliyorum.
Ustam bende de aynı sorun vardı. Bios da tpm2.0 ı açıyorum tekrar girdiğim de kapalı gözüküyor ama windows da açık görünüyor. Sorunu nasıl hallettin biraz açıklayıcı şekilde yardımcı olur musun ben de oyunlara giremiyorum. Şimdiden teşekkür ederim

Ustam bende de aynı sorun vardı. BIOS da TPM2.0'ı açıyorum tekrar girdiğim de kapalı gözüküyor ama Windows da açık görünüyor. Sorunu nasıl hallettin biraz açıklayıcı şekilde yardımcı olur musun ben de.

Merhaba fotoğraftada görebileceğiniz gibi TPM'i fTPM seçtiğim zaman TPM otomatik olarak açık hale geliyor aşağıdaki yerde enabled yapmak bir şey değiştirmiyor fTPM seçili olduğu zaman açık olmuş oluyor. Sizde açık mı değil mi öğrenmek için Windows+r tuşlarına basın ve TPM.MSC yazın orada kullanmaya hazır diyorsa açıktır demiyorsa açık değildir bunu bir deneyin eğer ki olmazsa yardım etmeye çalışacağım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-01-15 at 11.38.02 (3).jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-15 at 11.38.02 (3).jpeg
    100,7 KB · Görüntüleme: 16
  • WhatsApp Image 2022-01-15 at 11.38.02 (4).jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-15 at 11.38.02 (4).jpeg
    126,9 KB · Görüntüleme: 19
  • Ekran görüntüsü 2022-02-03 174805.png
    Ekran görüntüsü 2022-02-03 174805.png
    248,9 KB · Görüntüleme: 17

Geri
Yukarı