UEFI ve CSM arasında geçiş

SAVIAR

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Makina Mühendisi
Benim de değişik bir sorum olacak. CSM veya UEFI bilgim olmadan Windows kurulumunu yaptım. MSI B450M Mortar Max sahibiyim ve burada okuduklarımdan sonra kontrol ettiğimde UEFI ve CSM arasında rahatlıkla geçiş yapabildiğimi ve hangisini seçersem seçeyim sistemin sorunsuz başladığını gördüm. Sebebi ne olabilir?

Benim de değişik bir sorum olacak. CSM veya UEFI bilgim olmadan Windows kurulumunu yaptım. MSI B450M Mortar Max sahibiyim ve burada okuduklarımdan sonra kontrol ettiğimde UEFI ve CSM arasında rahatlıkla geçiş yapabildiğimi ve hangisini seçersem seçeyim sistemin sorunsuz başladığını gördüm. Sebebi ne olabilir?

Sisteme CSM Windows kurmuş olabilirsiniz. UEFI yine Legacy destekler eğer CSM desteği varsa. Rufus'dan bellek yaparken GPT seçip UEFI (CSM yok) derseniz bu sefer çalışmaz.

UEFI ve CSM aynı anda kullanılabilir. Bundan anormal bir durum yok .Lakin UEFI kurulum yaptıysanız salt CSM modunda boot edemezsiniz. Benzer şekilde CSM/Legacy kurulum yaptıysanız da salt UEFI modda boot edemezsiniz.

Geri
Yukarı