UEFI veya Legacy Windows Boot Etme

ynsgnr61

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, elimde bir Windows to GO USB var, bunun içinde Windows 8.1 yüklü.
Ben bunu CSM Legacy modda oluşturdum, çünkü daha çok eski bilgisayarlarda açacağım.
Fakat şöyle bir sorunum var, yeni bilgisayarlara (sadece UEFI olan) taktığımda boot edemiyor, mavi ekrana düşüyor.
Bu yüzden düzgün boot edebilmesi için, hem legacy hem de UEFI ile boot ettirmek istiyorum.
Rufus ile Windows ISO ile medya oluştururken çift boot etme özelliği ekleyebiliyoruz fakat aynı şeyi Windows'un boot etmesi için nasıl yapabiliriz?
Bir bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Merhaba arkadaşlar, elimde bir Windows to GO USB var, bunun içinde Windows 8.1 yüklü.
Ben bunu CSM legacy modda oluşturdum, çünkü daha çok eski bilgisayarlarda açacağım.
Fakat şöyle bir sorunum var, yeni bilgisayarlara (sadece UEFI olan) taktığımda boot edemiyor, mavi ekrana düşüyor.
Bu yüzden düzgün boot edebilmesi için, hem legacy hem de UEFI ile boot ettirmek istiyorum.
Rufus ile Windows ISO ile medya oluştururken çift boot etme özelliği ekleyebiliyoruz fakat aynı şeyi Windows'un boot etmesi için nasıl yapabiliriz?
Bir bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Rufus ile sadece sistem bellek çalıştırmak yapmak değil aynı zamanda işletim sistemlerini de indirebiliyorsun. İstersen Rufus üzerinden sistemi indir başlangıç USB yaparsın. İçinde ki sistem bozuk olabilir ondan yenisini indir

Rufus ile sadece sistem bellek çalıştırmak yapmak değil aynı zamanda işletim sistemlerini de indirebiliyorsun. İstersen Rufus üzerinden sistemi indir başlangıç USB yaparsın. İçinde ki sistem bozuk olabilir ondan yenisini indir

rufusun yaptığı win to go, ile maalesef boot etmeler vs çok yavaş.
Yazma işlemleri çok uzun.
Hasleo Win to Usb ile yapıyorum. Ordan çift boot açsam bile UEFIde sorun oluyor.
Gerekirse el ile boot yazdırmak istiyorum.
Aklımda şöyle bişi var.
1 kez legalcy yazdırıp, boot dosyalarını alıp, daha sonra UEFI yazdırıp boot dosyalarını alıp 2 ayrı bölüm açıp oraya aktarmak. Olup olmayacağından emin değilim...
Ama kesin bir şey bilen varsa, o yönetmi yapmak isterim.

Yeni konular

Geri
Yukarı