UEFI vs Legacy Windows 10 Kurulum Sistem Performansı

Size bir soru sorsam Recep bey konu açmıştım ama tam anlamıyla cevap gelmedi.

Verildi ve ben yukarıda o cevapları da siz görün diye beğendim. Performansta fark yok. Legacy kurun diyen akrabanıza selamımı iletin. Biraz update etsin kendisini.

Verildi ve ben yukarıda o cevapları da siz görün diye beğendim. Performansta fark yok. Legacy kurun diyen akrabanıza selamımı iletin. Biraz Update etsin kendisini.
En son mesajda arkadaş 'Senin bilgisayarın UEFI değil ise kesinlikle kur. Sadece hızlı açılması yeterli gelmedi belki sana ama sonuçta yeni nesil. ' Dediği için bir tereddütte düşmüştüm herhangi bir sorun yaşatır mı diye. Dediğinize göre herhangi bir sorun yok bir dahaki formata kadar böyle kullanıyorum, teşekkürler. Evet, ben de yeni format attıktan sonra güncel sistemlerin UEFI kurulması yönünde tavsiyeleri görünce kızmadım değil ama olan oldu artık. 😀 Bir dahakine kendim araştırıp kararımı vereceğim artık. Şimdilik bunun için format atmıyorum tekrar sağ olun.

Windows 10 19H2 çıkınca temiz bir UEFI kurulum yaparsınız 🤜
Sizi burada yakalamışken bir de formatla ilgili aklıma takılan bir soru sorsam çok güzel olur. 😀 Format atarken Windows kurulum ekranında mı sürücüleri biçimlendirmek daha sağlıklı yoksa Windows'u kurduktan sonra mı? Her format atarken aklıma takılan bir soru bu. Genelde Windows kurulum ekranında tüm sürücüleri biçimlendirip, SSD'ye Windows'u kuruyorum.

Güncelleme tahmini olarak kaç güne gelir? Ben de format atmayı düşünüyorum da :)
Güzel soru. Ben de Recep bey önerisini yapınca internete bir baktım bu güncelleme tahmini ne zaman gelir diye. Normalde geçen ay çıkması bekleniyordu ama çıkmadı. Bir sitede bu hafta çıkabilir deniyor. Geçen hafta veya daha öncesinde test amaçlı bazı insanlar kurmuş. Bu ay içinde kesin çıkacak gibi ama bu hafta mı olur 4 hafta sonra mı tam emin değilim. Güncelleme yakın olunca ve format atacağım için bilgisayara herhangi program, oyun vs. kurasım gelmiyor. 😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı