UEFI Windows 10 format atarken hata alıyorum

MB Lutz

Kilopat
Arkadaşlar merhaba. MSI 970 Gaming anakarta sahibim. Windows üzerinden sürüm 2004 isosunu indirip, sonrasında Rufus programı ile flashıma yazdırdım. Lakin bu güne kadar hata vermezken ilk defa kurulum ekranı bile gelmedi. Görüntü takılı kaldı ve iki flashta da durum aynı. Her şey güncel yardımcı olur musunuz?
Screenshot_2020-06-01-20-51-11-754_com.miui.gallery.jpg

1909 atmayı deneyin. 2004 biraz sorunlu çıktı. Belki sürüm nedenlidir.
Sorun galiba Microsoft'un 2004 ISO dosyasının özellikle de MSI ve Casper bilgisayarlar ile olan uyuşmazlığı. UUP Dump üzerinden güncel Windows 10 2004 derlemesini indirip kuruluma öyle geçmeyi deneyin. Fakat ondan önce BIOS'tan "Boot Mode Select" ayarını Legacy/UEFI yerine sadece UEFI yapmayı deneyin. Belki sorununuz çözülebilir fakat sanmıyorum. Eğer çözülmezse dediğim gibi UUP Dump üzerinden güncel derlemesini indirip ISO'ya çevirin. Daha iyi olacaktır.

Genelde böyle büyük güncelleştirmeleri Windows Update kısmına gelmeden yapmıyorum. 1 hafta önce format attığımda denk getirememişim sürüm 2004'ü, birkaç günle kaçmış sanırsam.

Arkadaşlar herkese teşekkür ederim. Sorun sürümden kaynaklıymış. UEFI kuracaklar için MSI 970 Gaming anakart varsa Windows'un 2004 sürümü hatalı. 1909 kurarak sorunu çözdüm iyi forumlar.

Geri
Yukarı