UEFI Windows 10 Kurulum Rehberi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036

Temiz bir Windows 10 kurulumu için en iyi yöntem olan UEFI kurulumu detaylıca anlatıyoruz. Satın aldığınız bilgisayarla birlikte gelen çöp yazılımlardan kurtulmak, yeni aldığınız bilgisyara temiz bir kurulum yapmak ya da uzun zamandan beri kullandığınız için ilk günkü performansından eser kalmayan bilgisayarınızı tazelemek istyorsanız temiz bir Windows kurulumu yapmak isteyebilirsiniz. Bu durumda en iyi seçeneğiniz

UEFI Windows 10 Kurulum Rehberi Technopat

Daha fazlası...

UEFI kurulum için bios güncellemesi gözüküyor bilgisayarda fakat nereden güncelleyeceğim bilmiyorum bilgisayarımın modeli Samsung R580 - JT04TR AIDA64 programını kurdum

1)USB ile uefi formatlama sadece freedos için mi geçerli yoksa windows kurulu bir bilgisayarda da olur mu?
2)Bilgisayarda sıkıntı yok ama çok kasmalar oluyor bios güncellemesi tavsiye eder misiniz ? Bios güncellemesinin bana linkini atabilir misiniz ?
3)Ben usb'ye yazarken uefi ya da csm şeklinde yaptım gpt seçmedim gerçi otomatik olarak ilk belirttiğim seçenek geçerliydi böyle olsa bile uefi kurulum yapabilir miyim yoksa gpt seçip tekrar mı yazdırmam lazım ?
4)Ben kendi bilgisayarımda bios ekranına giremedim windows 10 ve bios tuşu makalelerinizi inceledim videolarınızı izledim ama yine de yapamadım beni yönlendirebilir misiniz ?

Dosya Ekleri

• ScreenShot_20160724152843.png
    ScreenShot_20160724152843.png
    10,9 KB · Görüntüleme: 101
  • ScreenShot_20160724153512.png
    ScreenShot_20160724153512.png
    13,4 KB · Görüntüleme: 107
Sorununuz için ayrı bir konu açabilirsiniz ancak rehber ile ilgili sorularınızı yanıtlayalım: Her şekilde geçerli bir rehberdir, Windows'tan Windows'a geçişte de olur. Bilgisayarda kasma varsa sıkıntı var demektir. BIOS güncelleme rehberlerimizde nasıl dosya indireceğinizi anlatıyoruz. Hayır rehbere harfiyen uymanız gerekiyor. BIOS'a girememenizle ilgili ayrı bir konu açıp hangi tuşa bastığınıza kadar anlatmanız gerekiyor.

Merhabalar. UEFI kurulumunda DreamSpark'tan indirdiğim Windows 10 Education sürümünü de kullanabilir miyim? Bir de benim elimde şu an kullandığım Windows 10 Education ürün anahtarı var. Yeni kurulum sonrası aynı anahtarı kullanabilir miyim yoksa bu anahtar daha önce kullanılmış tarzı bir hata verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı