UEFI Windows 10 USB bellek hazırken NTFS oluyor

Maximum

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, normalde Rufus üzerinde ayar ekranında USB belleğin FAT32 olması gerekirken NTFS olması ve bunun degistirelememesi ile karşı karşıyayım. Aklıma mevcut belleği FAT32 olarak biçimlendirip tekrar denemek geldi ancak yine aynı durumu yaşadım. Acaba böyle NTFS formatında devam etmemde bir sakınca var mıdır? Varsa ben bunu nasıl FAT32 olarak göstereceğim Rufus üzerinde? Yardımlarınızı bekliyorum.

USB belleği FAT32 yapsanız bile, Windows kurulduktan sonra Windows'u kurduğunuz disk NTFS olur diye biliyorum. Böyle bir şey duymuştum, yanlış olabilir. Ben her zaman USB belleği NTFS olarak kullanıyorum ve sıkıntı çıkmadı. Rufus kendisi otomatik ayarlıyor, ne ayarlıyorsa öyle kullanın. GPT veya MBR değiştireceksiniz sadece sisteme göre.

Bir de Recep Baltaş böyle yazmış. 2004 sürüm yazmış ama 21H2 yani güncel sürüm için geçerlidir gene yüksek ihtimal.

2004 sürüm ISO'sunu seçtiğinizde Rufus otomatik olarak dosya sistemini NTFS yapacak zira FAT32'ye artık Windows kurulum dosyası ( install.wim) sığmıyor.

UEFI için FAT32 öneriliyormuş, UEFI sisteme sahip olmadığım için bilmiyordum. NTFS kullanıyorum ben hep dediğim gibi sıkıntı çıkmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı