UEFI Windows 8.1 DVD olur mu?

Ozan Bal

Kilopat
Daha fazla  
Windows 8.1 iso dosyasını indirdim ve Windows 7 USB/DVD Download Tool ile dvd ye yazdım. Bununla uefi olarak yeni topladığım bir bilgisayara kurabilir miyim? Lisanslı keyi kurulumda giricem.

Windows 7 USB/DVD Download Tool'un UEFI desteği yok.
Peki başka bir program ile DVD ye uefi yapılabilinir mi? Yoksa uefi sadece usb ile mi oluyor? Ben Windows usb tool ile boot ettim ama gpt bölüm sitilinde olması gerek yani uefi format istiyor benden. O yüzden bu soruyu sordum.
@Murat5038

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Windows usb tool ile boot ettim ama gpt bölüm sitilinde olması gerek yani uefi format istiyor benden.
Olması gerektiği gibi. GPT istiyorsa diski sileceksiniz ve tekrar oluşturacaksınız. UEFI kurulum GPT diske yapılır.

DVD'ye UEFI imaj yazdırmak için ekstra program veya yönteme gerek yok.

Olması gerektiği gibi. GPT istiyorsa diski sileceksiniz ve tekrar oluşturacaksınız. UEFI kurulum GPT diske yapılır.

DVD'ye UEFI imaj yazdırmak için ekstra program veya yönteme gerek yok.

D diski hariç (D de önemli dosyalar var) herşeyi sildim sonra Windows u yüklemek için birincil yapmam gerek diske yeni deyip uygula diyorum ama birincil yazısı çıkmıyor. Açıklamalar kısmında da "Windows bu diske yüklenemez seçilen disk GPT bölümü stilinde" uyrısı çıkıyor. Ayrıyeten biz format DVD'sini başka bir bilgisayarda yaptık o yüzden mi GPT olmadı yoksa?

Son düzenleyen: Moderatör:
D diski hariç (D de önemli dosyalar var) herşeyi sildim sonra Windows u yüklemek için birincil yapmam gerek diske yeni deyip uygula diyorum ama birincil yazısı çıkmıyor.
Eğer D sürücüsü kurulum yapacağın fiziksel diske ait ise onu da silmen gerek. Aksi takdirde hata almaya devam edersin.
Açıklamalar kısmında da "Windows bu diske yüklenemez seçilen disk GPT bölümü stilinde
Eğer kelimesi kelimesine bu hatayı aldıysan kurulum medyası UEFI destekli değil demektir.

Ayrıyeten biz format DVD'sini başka bir bilgisayarda yaptık o yüzden mi GPT olmadı yoksa?
USB ile kur:

Windows 10 USB Belleğe Yazma | Technopat Sosyal

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı