UEFI Windows Sistemlerde Boot Logosu Değişimi

UEFI tabanlı Windows sistemlerde Boot logosunu değiştirmek için HackBGRT kullanabilirsiniz.

İşleme başlamadan önce Secure Boot'u kapatın!

En güncel sürümü indirin;
Kurulum Adımları
  1. Zip'i klasöre çıkartın.
  2. "setup.exe" dosyasını çalıştırın, UAC izin isterse "Evet" cevabını verin.
  3. Yazılım çalıştıktan sonra I harfine basın.

1.png

4. "config" adında bir döküman açılacak. Burada logonun konumunu ve boyutunu belirleyen bazı kodlar mevcut. Kendinize göre düzenleyebilirsiniz, biz default haliyle kullanacağız. İşiniz bittikten sonra dökümanı kapatın.
  5. Döküman kapandıktan sonra Paint otomatik olarak açılacak.
  6. Boot logosu olarak kullanacağınız görseli Paint'te açın. Ben Nvidia logosu kullanacağım.
  7. Paint'te Farklı Kaydet butonunu kullanarak görseli "splash" ismi ile klasöre 24 bit BMP olarak kaydedin.

paint.PNG

8. Paint kapanmadıysa kapatın. "HackBGRT is now installed." yazısını görüyorsanız işlem tamamlanmış demektir.
  9. Sonuç;
boot.png

Eski Logoya Geri Dönme
  1. "setup.exe"den yazılımı tekrar açın.
  2. D harfine basın.

silme.png

3. "has been redtored." yazısını gördüğünüzde, boot logonuz artık eski halini alacak. Dilerseniz yazılımı tekrar çalıştırıp R harfine basarak kalıntıları komple kaldırabilirsiniz.

silme2.png

Son düzenleme:
Rehberde belirtilen şekilde 24-bit olarak kaydetmeniz gerekiyor. Bu işlemlere başlamadan önce, kaldırma rehberine göre eski haline getirin boot kısmını. Daha sonra tekrardan kurun.

ehberde belirtilen şekilde 24-bit olarak kaydetmeniz gerekiyor. Bu işlemlere başlamadan önce, kaldırma rehberine göre eski haline getirin boot kısmını. Daha sonra tekrardan kurun.
Tamam şimdi oldu, CMD'den D ve R yapınca ve tekrar işlemi yapınca oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format attıktan sonra tekrar aynısını mı yapmak gerekiyor?
Yeni tekrar bu yazılım ile tekrar uğraşmak mı gerekiyor?

İşe yaramadı.

Format attıktan sonra tekrar aynısını mı yapmak gerekiyor?
Yeni tekrar bu yazılım ile tekrar uğraşmak mı gerekiyor?

İşe yaramadı.

Ben bunu daha çok "ben beceremedim/sistemim uyumsuz" olarak tercüme ederim.

Eski bilgisayarıma baya uğraşıyom. Eski olduğu için UEFI'de birçok şeyi desteklemiyor. Sistemim güncel olsun istiyorum ama bi türlü güncel olmuyor.
Logo gelsin diye BIOS'u güncelledim ama samsung yine bu güncellemeye logoyu eklememiş
yapabilecek başka birşey yok.

İyi bir diz üstü bilgisayar önermenizi bekliyorum.

Merhabalar, 2560x1440 çözünürlükte monitör kullanıyorum, logoyu bu çözünürlükte kullanma ihtimalim var mı? Teşekkürler.

Bende çok güzel çalıştı teşekkürler, ama şöyle bir sorum olacak, tam ekran olarak bir tasarım ekleyebilir miyiz logo yerine?

Yeni konular

Geri
Yukarı