Ülke nasıl düzeltilecek?

Ahmet40218

Centipat
Daha fazla  
Enflasyon vurdu geçti geçiyor, şu an için işsizlik oranları orta sınıf bir insan olarak eh buz geçiniyoruz. Fabrika işçisi asgari ücret çalışanlar için konuşmuyorum.

Ayrıyeten bu kadar yobaz ve muhafazakar bir ülkede. Bu cehalet ile teknolojiye gelişimlere nasıl ayak uydururuz bilmiyorum.

12 senelik okul hayatı boyunca cevher gibi insanları taşa çevirdiler. Okullarda bilim teknoloji hayat hakkında görüş fikir teoriler öğretilmesi gerekirken kaç yıllardır deyim atasözlerinden başka bir şey öğrettikle yok. Ve tersine öğrenciği teknoloji dünyasından uzaklaştırmaya yönelik eylemler ayrıyeten fazla.

Şu durumlarda aile geçindirmek ayrıyeten bu psikoloji içinde çocukları bilinçli doğru bir şekilde eğitmek gerçekten zor

Amerika Avrupa için iyi demiyorum orada durumları da bilmiyorum ancak, daha rahat bir yaşam olduğunu düşünüyorum. Nasıl edilir yapılır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Enflasyon vurdu geçti geçiyor, şu an için işsizlik oranları orta sınıf bir insan olarak eh buz geçiniyoruz. Fabrika işçisi asgari ücret çalışanlar için konuşmuyorum.

Ayrıyeten bu kadar yobaz ve muhafazakar bir ülkede. Bu cehalet ile teknolojiye gelişimlere nasıl ayak uydururuz bilmiyorum.

12 senelik okul hayatı boyunca cevher gibi insanları taşa çevirdiler. Okullarda bilim teknoloji hayat hakkında görüş fikir teoriler öğretilmesi gerekirken kaç yıllardır deyim atasözlerinden başka bir şey öğrettikle yok. Ve tersine öğrenciği teknoloji dünyasından uzaklaştırmaya yönelik eylemler ayrıyeten fazla.

Şu durumlarda aile geçindirmek ayrıyeten bu psikoloji içinde çocukları bilinçli doğru bir şekilde eğitmek gerçekten zor.

Amerika Avrupa için iyi demiyorum orada durumları da bilmiyorum ancak, daha rahat bir yaşam olduğunu düşünüyorum. Nasıl edilir yapılır?

Aileleler çocuklarınin geleceğine gerçekten emek verse ve eğitim sistemi düzelse, gerekli eğitimler verilse 20 30 sene içinde gelecek kuşak mükemmel olur tahminimce.

Önce aile bilinçli olacak sonra eğitim hayatı düzgün geçecek demek istediğim.

Düzelmez, orta doğunun kaderi bu. Ölen +50 boomer tayfanın çoluk çocuğu büyüyüp onun saçma düşüncelerini devam ettiriyor, yani ölünce de kurtulmuyoruz bunlardan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aileleler çocuklarınin geleceğine gerçekten emek verse ve eğitim sistemi düzelse, gerekli eğitimler verilse 20 30 sene içinde gelecek kuşak mükemmel olur tahminimce.

Önce aile bilinçli olacak sonra eğitim hayatı düzgün geçecek demek istediğim.
90 kuşağına nazaran daha bilinçliyiz allah nasip ederse bundan 10 20 yıl sonraki çocuklarımız bizim yaşantımızdan daha iyi bir yaşam sunmamız lazım.
Zamanla düzeliyor ancak şu cehalet halen devam ediyor. Bu kadar muhafazakar bir toplumda nasıl akıllanma olacak merak ediyorum. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı