Ülkemizi nasıl daha iyi hale getirebiliriz?

Böyle bir yorum geleceğini biliyordum. Her insan normal doğar aşırı faşist kardeşim. O adam sadece komut verdi diye kahraman mı oldu? O tüfekler efeler tarafından ateş edilip Yunanları indirdi diye Atatürk mü kahraman oldu? Hani nerede efelerimiz? Hani nerede Kâzım Karabekir?
Onlar niye konuşulmuyor da Atatürk konuşulup kutsanıyor?

Umurum dışı olurdu. Hayatımız bir anlam ifade etmiyor. Elime geçen tek yaşama şansını da saçmalıklarla mahvetmek istemiyorum.

Bu hayatımızın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. O yüzden cahil halkı kalkındarmaya çalışmaktansa rahat bir yaşam sütmek daha mantıklı. Zaten elime tek bir şans geçiyor. Atatürk nasıl sabretmiş cahil halka gerçekten hayret.

Hocam senden sonra gelecek çocuklar ne olacak.

Umrum dışı olurdu. Hayatımız bir anlam ifade etmiyor. Elime geçen tek yaşama şansını da saçmalıklarla mahvetmek istemiyorum.

Bu hayatımızın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. O yüzden cahil halkı kalkındarmaya çalışmaktansa rahat bir yaşam sütmek daha mantıklı. Zaten elime tek bir şans geçiyor. Atatürk nasıl sabretmiş cahil halka gerçekten hayret.
Millet sevgisi kadar büyük mükâfat yoktur.
-Mustafa Kemal Atatürk

Bunlar yapılması mümkün olmayan çözümler. Realist yaklaşmanız daha doğru olur sizin için. Siz bilirsiniz tabii.
Okul konusunu araştırıyoruz ama diğer saydıklarım şu an gerçek. Yıllardır demokrasiyle, düşünce-konuşma özgürlüğüyle yaklaşımda bulundular senin düşüncende ki kişiler. Sonuç? Cahilin çocuğu oldu o da cahil. Şiddetsiz bu ülke kendine beyaz sayfa açmaz, önüne bakamaz.

Böyle bir yorum geleceğini biliyordum. Her insan normal doğar aşırı faşist kardeşim. O adam sadece komut verdi diye kahraman mı oldu? O tüfekler Efe'ler tarafından ateş edilip Yunan'ları indirdi diye Atatürk mü kahraman oldu? Hani nerede efelerimiz? Hani nerede kâzım karabekir?

Hocam ben gayet de onu da konuşuyorum.

Böyle bir yorum geleceğini biliyordum. Her insan normal doğar aşırı faşist kardeşim. O adam sadece komut verdi diye kahraman mı oldu? O tüfekler Efe'ler tarafından ateş edilip Yunan'ları indirdi diye Atatürk mü kahraman oldu? Hani nerede efelerimiz? Hani nerede kâzım karabekir?

Onları unutan kim ayrıca milleti olmayanlar için milliyetçilik faşizimdir.

Geri
Yukarı